امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۰:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110531
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روزنامه «واشنگتن پست»، اسناد بدست آمده از پرونده ای در دادگاه که امروز منتشر شد، نشان می دهد، ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روزنامه «واشنگتن پست»، اسناد بدست آمده از پرونده ای در دادگاه که امروز منتشر شد، نشان می دهد، دولت آمریکا در سال 2008 شرکت یاهو را تهدید کرده بود در صورتی که اطلاعات کابران خود را در اختیار آنها قرار ندهد، روزانه 250 هزار دلار جریمه خواهد شد.

بنا بر این گزارش، این اسناد نشان می دهد که چگونه مقامات دولتی در آمریکا شرکت هایی که در حوزه فناوری مشغول بوده اند را برای مشارکت در برنامه جنجال برانگیز شنود الکترونیک سازمان امنیت ملی آمریکا موسوم به برنامه «PRISM» تهدید کرده اند.

این اسناد قضایی که بیش از 1500 صفحه است نبرد حقوقی شرکت یاهو برای مقابله با درخواست های دولت آمریکا را به تصویر می کشد که ظاهرا نیز شکست خورده است.

بر اساس این گزارش، ضررهایی که شرکت یاهو متحمل شد در نهایت باعث شد تا این شرکت در برابر خواسته های نامشروع دولت آمریکا برای جاسوسی از شهروندان این کشور از طریق اطلاعات کاربری آنها در سایت یاهو تسلیم شود.

این برنامه جاسوسی که توسط سازمان امنیت ملی آمریکا (ان اس ای) اجرا می شود به این نهاد دولتی اجازه دسترسی به سوابق آنلاین کاربران یاهو و دیگر شرکت های حوزه فناوری مستقر در آمریکا را می دهد.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها