امروز : سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 25
۱۹:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110558
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
موید حسینی‌صدر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خوی اظهار داشت: سرمایه‌گذاری در صنایع خرد از بازدهی بالایی برخوردار بوده، به طوری که در مقایسه با ...

موید حسینی‌صدر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خوی اظهار داشت: سرمایه‌گذاری در صنایع خرد از بازدهی بالایی برخوردار بوده، به طوری که در مقایسه با صنایع کلان و بزرگ از بازدهی سریع‌تر نیز برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر معضل بیکاری مسائلی مانند ازدواج، تشکیل خانواده و فعالیت‌های فرهنگی جوانان را تحت‌الشعاع قرار داده است، افزود: دغدغه بیکاری در همه ابعاد زندگی یک جوان تاثیر منفی گذاشته و او را از فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی باز می‌دارد.

این مدرس دانشگاه سرمایه اندک، پایین بودن هزینه‌ها، بازدهی زودهنگام و برخورداری از ساختار ساده و عدم‌گرفتاری در پیچ و خم اداری جهت راه‌اندازی واحد صنعتی را از مزیت‌های ایجاد صنایع خرد دانست و بیان داشت: ضمن تلاش برای تاسیس صنایع مادر به این قبیل پروژه‌ها باید توجه داشت.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: بدون شک صنایع کلان اشتغالزایی گسترده‌ای برای طیف زیادی از جوانان به دنبال داشته و در توسعه روزافزون استان نیز ایفای نقش می‌کند، ولی با در نظر گرفتن فرآیند طولانی راه‌اندازی چنین مجموعه‌هایی می‌طلبد به صنایع خرد توجه شود.

وی با اظهار به اینکه برای راه‌اندازی صنایع خرد در جامعه باید به طور مستمر تلاش شود، بیان داشت: زیرساخت‌های مورد نیاز در ابعاد مختلف اعم از اجتماعی، نقدینگی و تهیه‌ مشوق‌های گوناگون باید توسط مسئولان ذی‌صلاح استان فراهم شود.

حسینی‌صدر ضمن ابراز تاسف از اینکه صنایع خرد و کوچک امروز چندان مورد توجه قرار نمی‌گیرد، بیان داشت: ضمن تلاش برای تغییر دیدگاه‌ها نسبت به صنایع کوچک، بسترهای لازم را باید برای فعالیت صاحبان سرمایه و فعالان بخش خصوصی فراهم کرد.

این مدرس دانشگاه بر ضرورت تعامل با فعالان بخش خصوصی تاکید کرد و بیان داشت: با مشارکت دولت و بخش خصوصی اصل 44 قانون اساسی به بهترین شکل ممکن اجرا شده و یکی از دغدغه‌ها و نگرانی‌های بزرگ خانواده‌ها مبنی بر بیکاری رفع می‌شود.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای ورود بخش خصوصی به صنعت گردشگری استان باید تلاش کرد، بیان داشت: صنعت گردشگری آذربایجان غربی از جمله خوی و توریسم درمانی این استان به معنای واقعی مستعد سرمایه‌گذاری است.

انتهای پیام/61002/س30/آ3004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار