امروز : سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 26
۱۵:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110567
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
احمدرضا رحیمی کلاریجانی عضو هیات علمی دانشگاه امیرکبیر در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پیرامون مشکلاتی که نروژ

احمدرضا رحیمی کلاریجانی عضو هیات علمی دانشگاه امیرکبیر در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پیرامون مشکلاتی که نروژ برای دانشجویان ایرانی در این کشور ایجاد کرده‌است، گفت: مسلما یکی از نهادهایی که باید مشکلات این دانشجویان را پیگیری کند وزارت علوم است. این وزارتخانه معمولا در کشورهای مختلف سرپرستی دارد. باید با مسئولان کشور نروژ وارد مذاکره شوند و از آنها بخواهند که در این رابطه پاسخگو باشند.

وی افزود: وزارت امورخارجه هم نهادی است که باید پیگیر چنین مواردی باشد. مسئولان این وزارتخانه باید به صورت جدی پیگیر مشکلات این دانشجویان باشند و برای رفع مشکلات آنها تلاش کنند.

رحیمی خاطرنشان کرد: اینکه بخواهیم بگوییم کشور نروژ به خاطر اینکه توسعه فناوری هسته‌ای را در کشور ما متوقف کند، این کار کرده است، عجیب است زیرا با اخراج دانشجویان از این کشور روند توسعه و پیشرفت علمی در کشور ما متوقف نخواهد شد. امروزه دانشگاه‌های ایران حتی در شهرستان‌ها به حدی رسیده‌اند که می‌توانند در این زمینه دانشجویان را تربیت کنند.

عضو هیات علمی دانشگاه امیرکبیر با بیان اینکه باید کلی‌تر به تحلیل مسائل دانشجویان ایرانی در نروژ پرداخت، تصریح کرد: یک چالش بین فرهنگ و تمدن آمریکا و غرب با جمهوری اسلامی وجود دارد، آنها با ما دشمنی دارند و چون قابلیت رویارویی مستقیم با ایران را ندارند این راه‌ها را برای مقابله با ایران انتخاب می‌کنند. احتمالا نروژ هم ماموریت داشته که با دانشجویان چنین برخوردی کند.

رحیمی تاکید کرد: دشمنان ایران از هر راهی استفاده می‌کنند تا جلوی پیشرفت جمهوری اسلامی ایران را بگیرند، امروز از اخراج دانشجویان هسته‌ای ما را شروع کرده‌اند، فردا در هر رشته‌ای که ببینند ما پیشرفت کرده‌ایم، خواه هسته‌ای باشد یا ادبیات، فیلم‌سازی و غیره، همین‌طور عمل می‌کنند.

وی در خاتمه اظهار داشت: به هر حال امیدواریم مشکلات دانشجویان ما در نروژ حل شود و هر کس در این راستا می‌تواند باید تلاش کند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها