امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۵:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110568
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دوشنبه، دقایقی قبل نشست مقدماتی اعضا رسمی کشورهای عضو شانگهای به پایان رسید و جلسه عمومی با ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دوشنبه، دقایقی قبل نشست مقدماتی اعضا رسمی کشورهای عضو شانگهای به پایان رسید و جلسه عمومی با حضور تمامی کشورهای دائمی و ناظر آغاز شد.

امامعلی رحمان، رئیس جمهور تاجیکستان در آغاز جلسه عمومی گفت: سران سازمان همکاری شانگهای در نشست مقدماتی، چشم انداز توسعه سازمان را مورد بحث قرار دادند.

وی افزود: این نشست امکان خوبی برای تبادل نظر در مورد مسائل مهم منطقه‌ای و بین المللی، و همچنین چشم انداز توسعه بود.

رحمان به عنوان رئیس دوره‌ای این سازمان افزود: در جلسه سران عضو شانگهای، دستور کار اجلاس و فهرست اسناد مورد امضا تصویب شد.

وی تصریح کرد: در این نشست قوانین جدیدی برای شرایط ورود به سازمان اتخاذ شده و راه برای پذیرش اعضای جدید در نشست بعدی که در سال 2015 در شهر اوفا روسیه برگزار می‌شود، بدین وسیله هموار خواهد شد.

وی از مفاد این قانون جدید اطلاعات بیشتری نداد.

سازمان همکاری‌ شانگهای، 25 خرداد 1380 هجری با عضویت چین، روسیه، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان و ازبکستان تاسیس شد.

جمهوری اسلامی ایران، هند، افغانستان، مغولستان و پاکستان در این سازمان مقام ناظر را دارند.

اعضای سازمان همکاری‌ شانگهای (SCO) با داشتن مساحتی معادل 30 میلیون و 189 هزار کیلومتر مربع، سه پنجم از مساحت آسیا و با جمعیتی در حدود یک میلیارد و 500 میلیون نفر، حدود یک چهارم جمعیت کره زمین را در اختیار دارند.
انتهای پیام

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها