امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۹:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110574
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، یاردیم سفیر ترکیه در تهران عصر روز گذشته (پنج شنبه 20 شهریور) با موید حسینی صدر رئیس گروه دوستی پارلمانی ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، یاردیم سفیر ترکیه در تهران عصر روز گذشته (پنج شنبه 20 شهریور) با موید حسینی صدر رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران-ترکیه دیدار و گفت و گو کرد.

حسینی صدر در ابتدای این دیدار با اشاره به اشتراکات تاریخی و فرهنگی میان دو ملت، گفت: اشتراکات و پیوندهای عمیق تاریخی و منافع مشترک بستر مناسبی برای تحکیم و تقویت مناسبات دوستانه را در عرصه های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی به ویژه ارتباطات میان مجالس ایران و ترکیه را فراهم آورده است.

رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران- ترکیه تحولات و بحران‌های اخیر در منطقه را خطری برای تمامی کشورهای منطقه دانست و افزود: همفکری و رایزنی‌های مستمر میان مقامات سیاسی و پارلمانی ایران و ترکیه می تواند به برقراری صلح و ثبات در منطقه کمک نماید و از گسترش فعالیت گروهک‌های افراطی و تروریستی در منطقه جلوگیری کند.

عضو کمیسیون صنایع و معدن مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر ضرورت تسریع در اجرایی شدن توافقنامه‌های امضا شده فیمابین، تصریح کرد: توسعه بازارچه‌های مرزی و تسهیل در رفت و آمد بازرگانان و مرز نشین ها در مرز رازی و کاپوی کوی به گسترش همکاری‌های اقتصادی و تجاری فیمابین منجر خواهد شد.

نماینده مردم خوی در مجلس شورای اسلامی در پایان این دیدار با قدردانی از تلاش های اومیت یاردیم درجهت توسعه و گسترش روابط دوستانه فیمابین در طول ماموریت‌ در تهران برای وی آرزوی موفقیت کرد.

در ادامه این دیدار اومیت یاردیم سفیر ترکیه در تهران با ابراز خرسندی از مامورت چهارساله خود، ترکیه و ایران را دو کشور مهم و تاثیر گذار در منطقه دانست و گفت: ظرفیت های فراوانی در بخش های مختلف سیاسی، اقتصادی، و صنعتی در ترکیه و ایران وجود دارد که باید با رایزنی های مستمر میان مقامات سیاسی و پارلمانی در دو کشور آنها را عملیاتی کرد.

وی در پایان توسعه و گسترش مناسبات در بخش های گوناگون با جمهوری اسلامی ایران را خواسته مقامات عالی ترکیه خواند و افزود: برخوردهای منطقی و عقلانی در موضوعات منطقه ای و جهانی میان دو کشور به نفع تمام کشورهای منطقه به ویژه ترکیه و ایران خواهد بود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها