امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۲۱:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110576
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم به نقل از مرکز خبر حوزه، حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا اعرافی در همایش مبارزه شهید حجت‎الاسلام

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم به نقل از مرکز خبر حوزه، حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا اعرافی در همایش مبارزه شهید حجت‎الاسلام والمسلمین سیدعارف حسینی با صهیونیسم و تکفیری‎گری که در مدرسه عالی امام خمینی (ره) قم برگزار شد، گفت: حکمت و عقلانیت، تفکر و اندیشه، ایمان و جهاد و شهادت و رهبری از امتیازات تشیع است.

وی افزود: صبر یکی از مهم‌ترین ویژگی‎های مومنان در اسلام است و در قرآن نیز اشاره‌های بسیاری به مسئله صبر و اهمیت آن در شکل‌گیری شخصیت دینی فردی و اجتماعی صورت گرفته و بیش از 100 بار در قرآن از عناوین صبر، مقاومت و استقامت سخن به میان آمده است.

رئیس جامعة ‎المصطفی تصریح کرد: در قرآن در داستان‌ها و قصص انبیای الهی نیز آمده است که این بزرگان چگونه امر به استقامت و صبر در مقابل مشکلات شدند.

این استاد حوزه اضافه کرد: امام راحل یکی از بزرگ‌ترین نمونه‎های تاریخ در عرصه صبر، استقامت، قوت قلب و توکل بودند، زیرا ایشان مهم‌ترین تصمیمات را گرفتند و دشمنان را منکوب کردند.

وی گفت: شرایط جهان اسلام در این عصر بسیار حساس بوده و بیش از 200 سال است که حکومت‌های اسلامی زیر سلطه غربیان قرار دارند و اموال و امکانات و ذخایر این کشورها توسط آنها به تاراج می‎رود و آنها کاری از پیش نمی‎برند و بدتر اینکه مزدورانی در این کشورها هستند که به این غارت کمک می‎کنند.

این استاد حوزه خاطرنشان کرد: بیش از 50 کشور اسلامی، بیش از 60 درصد از انرژی جهان را در اختیار دارند و بیش از نیمی از معادن و ذخایر زمین در این کشورهاست و بیش از 1.5 میلیارد نفر از جمعیت زمین را به خود اختصاص داده‎اند؛ ولی جای تاسف است که چگونه زیر سایه کشورهای غربی بوده و فقط به عنوان بازار مصرف آنها معرفی شده و به نوعی شهروند و انسان درجه دو خطاب می‌شوند.

وی ادامه داد: منطقه خاورمیانه که محل تجمع اصلی مسلمانان بوده امروزه مرکز تاراج کشورهای غربی است در حالی که این منطقه محل تولد بزرگ‌ترین تمدن‎ها به ویژه تمدن اسلامی بوده که بزرگ‌ترین تمدن عالم است.

اعرافی تصریح کرد: با این همه ظرفیت، کشورهای اسلامی هنوز در شورای امنیت سازمان ملل متحد یک نماینده هم ندارند؛ ولی نباید فراموش کرد که امام راحل بود که در این فضای غربت‌زده فریاد اسلام سربرآوردند و به دنبال از بین بردن فصل خزان جامعه اسلامی بودند؛ ایشان همه مسلمانان را به بیداری دعوت کردند فریاد امام، فریاد علم‎گرایی، بینش، بصیرت، شجاعت و اعتماد به نفس و بیداری اسلامی بود.

وی اضافه کرد: شهید عارف حسینی هم فرزند این مکتب بود و با همین ایده در کشور پاکستان به بیدارگری دست زد؛ امام راحل فرمودند که فصل زمستان مسلمانان به پایان می‎رسد و ما هستیم که باید بهار را به جامعه خود هدیه کنیم.

این استاد حوزه افزود: آغاز این بیداری با امام راحل بود و دشمنان اسلام با درک این شرایط به دنبال ایجاد فتنه‎های فراوان برای مختل کردن این جریان بودند که فتنه داعش، در حال حاضر جزء آخرین این فتنه‎هاست.

اعرافی خاطرنشان کرد: دنیای اسلام امروزه با چند چالش بزرگ روبه‌رو است که در تقابل با چند طرح بزرگ استعمارگران قرار دارد؛ ارائه اسلام بدلی و لیبرالیستی برای بدنه جامعه روشنفکری و نخبگان و چهره اسلام بدلی و متحجرانه دو طرح بزرگی بودند که استعمارگران علیه مسلمانان به کار بستند.

وی گفت: تشدید اختلافات بین شیعه و سنی به عنوان نخستین و مهم‌ترین مسئله جهان اسلام از جمله طرح‎های بزرگ غربیان بود که با ایجاد گروه‎های تندرو در میان اهل تسنن و تشیع و ایجاد گروه‎های ضد تقریبی بر این مسئله دامن زدند.

این استاد حوزه تصریح کرد: نقشه پلید دیگر غرب برای کشورهای اسلامی، تجزیه کردن این کشورها است. آنها به دنبال ایجاد 10 تا 20 کشور جدید هستند و برای تضعیف کشورهای اسلامی برنامه دارند و به دنبال قدرتمندتر کردن اسرائیل هستند؛ رفتن جهان اسلام به سمت تجزیه و جنگ داخلی از جمله برنامه‎های اصلی آنها است.

وی گفت: آنها در مناطقی از اروپا و آمریکا هم که میل و شوقی به اسلام دیدند، دست به اسلام‌هراسی زدند و شیعه‌هراسی و انقلاب‌هراسی را سرلوحه برنامه‎های خود قرار دادند؛ آنها به دنبال آن هستند که نخبگان جهان اسلام را به سمت غرب بکشند و ‌نقشه‎های آنها برای ایران، عراق، پاکستان و افغانستان تمامی ندارد.

انتهای پیام/2258/ز/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها