امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۴:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110582
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 65
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت الاسلام محمدیان مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با حضور در ...

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت الاسلام محمدیان مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با حضور در نشست سالانه دفتر تحکیم وحدت که در دانشگاه امیرکبیر برگزار شد، ضمن بازخوانی پیام مقام معظم رهبری و تشکل‌های دانشجویی گفت: رهبر معظم انقلاب خطاب به شما جوانان دانشجو بیان داشتند که در کنار تحصیل از فرصت جوانی برای تهذیب نفس بهره ببرید. مقام معظم رهبری معمولاً در تمامی دیدارهایی که با دانشجویان دارند نکته تهذیب نفس را ذکر می‌کنند، چرا که روح کارهای تشکیلاتی را این موضوع شکل می‌دهد و به تشکل‌های دانشجویی هویت می‌بخشد.

وی ادامه داد: گنج‌های معارف ناب در اختیار ما است و ما از آنان بی‌خبریم. آشنایی ما با معارف دین کم است که باید این موضوع را برطرف کنیم.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در ادامه تصریح کرد: دیگر موضوعی که مقام معظم رهبری خطاب به دانشجویان بیان داشتند این بود که شما (دانشجویان) افسران جوان جنگ نرم هستید و این عرصه بصیرتی عمارگونه و استقامتی مالک‌اشتروار می‌طلبد و خود را برای این عرصه آماده کنید.

وی افزود: کسی که می‌خواهد به عنوان افسر جوان در جنگ نرم حضور یابد، باید بصیرت داشته باشد. هنوز با پرچم حقوق بشر دل عده‌ای را می‌برند، وای به حال روزی که قرآن بر سر نیزه کنند.

حجت‌الاسلام محمدیان با بیان اینکه رهبری خطاب به دانشجویان فرموده‌اند که تمام ابعاد نظام سلطه را بشناسید و برای رویارویی با آن تمام ظرفیت خود را به کارگیرید، گفت: ما باید بدانیم که نظام سلطه پشت پرده‌ای دارد، آنان شعارهای خوب می‌دهند تا خریدار داشته باشند، اما پشت پرده واقعی نظام سلطه چیست؟

وی ادامه داد: آنان گروه‌هایی مانند داعش را ساختند تا بگویند اسلام این است، حال برای اینکه پز مبارزه با تروریسم بدهند، می‌خواهند با داعش بجنگند و به دنبال آنند که در این رابطه اتحاد جهانی نیز درست کنند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در ادامه اظهار داشت: آنان به دنبال این هستند تا حادثه 11 سپتامبر را مانند هولوکاست کنند تا کسی نتواند درباره آن تحقیق کند. ما باید بدانیم که نظام سلطه چه می‌کند و برای دنیا چه طرح‌هایی دارد.

حجت‌الاسلام محمدیان با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در این باره که تشکیلات می‌تواند معبد باشد اما مبادا تبدیل به معبود شود، گفت: تشکیلات نباید باعث شود ما پا روی اصول بگذاریم چرا که تشکیلات برای حفظ اصول و ارزشهاست و باید تلاش کنیم تشکیلات در مسیر اصول و ارزشها مورد استفاده قرار گیرد.

وی در ادامه تصریح کرد: مقام معظم رهبری در پیامشان به شما دانشجویان عنوان کردند که افق‌های روشن مقابل شما جوانان قرار دارد و این انقلاب با دستان شما آینده‌ای امیدبخش خواهد داشت. نقشه دنیا بر این سخن صحت می‌گذارد و حوادث دنیا به این موضوع خبر می‌دهد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها خاطرنشان کرد: در چندصد سال اخیر، دنیا هر مکتبی که ادعا داشت بشریت را به بهشت دنیوی می‌رساند تجربه کردند. مارکسیست‌ها که نصف دنیا را گرفته بودند ادعا داشتند که می‌خواهند عدالت را برقرار کنند. غربی‌ها نیز می‌گفتند که نسخه‌های ما بشریت را خوشبخت می‌کند، اما امروز مشاهده می‌کنیم که تمام مکاتب هر چه داشتند را ارائه کردند اما نتوانستند بشریت را نجات دهند.

«اگر پیام انقلاب اسلامی به گوش جهانیان برسد سحر تمام مکاتب دنیوی باطل خواهد شد، چرا که مکتب اهل بیت گمشده بشریت است».

حجت‌الاسلام محمدیان گفت: شما دانشجویان باید فضایی را که مقام معظم رهبری از مجموعه‌های دانشجویی دارند را تقویت کنید و منادی اسلام انقلابی باشید.

وی ادامه داد: لازم است شاخص‌های اسلام ناب و اسلام آمریکایی در مجموعه فعالیت‌های دانشجویی مورد بازخوانی قرار گیرد. باید تشکل‌های دانشجویی در دانشگاه‌ها شاخصه‌های مکتب امام(ره) را تبیین کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در بسیاری از دانشگاه‌ها زمینه فعالیت وجود دارد که خود شما باید پیگیر توسعه تشکیلاتی خود باشید و باید زمینه را برای فعالیت آماده کنید.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها