امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۳:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110595
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
محمدرضا برجی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با بیان اینکه شرایط محیط زیست گیلان بحرانی است، اظهار کرد: به لحاظ آلودگی منابع آبی، فاضلاب‌ها و ...

محمدرضا برجی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با بیان اینکه شرایط محیط زیست گیلان بحرانی است، اظهار کرد: به لحاظ آلودگی منابع آبی، فاضلاب‌ها و پسماندها گیلان وضعیت نامناسبی دارد.

وی هدرروی در منابع و مصرف سموم در حوزه کشاورزی استان را بسیار زیاد دانست و افزود: در کشورهای توسعه یافته برای منابع خام و طبیعی خود اهمیت قایل هستند و صرفه‌جویی می‌کنند و حداکثر استفاده را انجام می‌دهند.

مدیر کل حفاظت محیط زیست گیلان ادامه داد: طبق آخرین آمار، 6 میلیون گردشگر در ایام نوروز به گیلان وارد شده بودند که اگر سرانه تولید زباله در استان 0.8 کیلوگرم باشد حدود 4 میلیون و 800 کیلوگرم زباله توسط مسافران در گیلان ریخت و پاش می‌شود.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای تیر ماه امسال تا امروز حدود 14 میلیون نفر مسافر وارد گیلان شده است، تصریح کرد: این تعداد مسافر 11 میلیون و 200 هزار کیلوگرم زباله در گیلان تولید و ریخت و پاش کرده‌اند ضمن اینکه تا پایان شهریور امسال نیز به طور یقین این آمار افزایش می‌یابد.

برجی با بیان اینکه در گیلان با چنین شرایطی مواجه هستیم، یادآور شد: اگر آموزش و پرورش و نظام تعلیم و تربیت به داد محیط زیست استان نرسد به سرعت شرایط زیست و منابع طبیعی آن را از دست خواهیم داد.

به گفته وی، نظام تعلیم و تربیت این توانایی را دارد که جریان فکری دانش‌آموزان و معلمان را به سمتی ببرد که محیط زیست گیلان را از بحران آلودگی نجات دهد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان با تاکید بر اینکه نجات این استان از آلودگی نیازمند عزم ملی و همگانی است، متذکر شد: برای حفاظت از طبیعت گیلان همه باید پای کار بیایند و کمک کنند.

انتهای پیام/2300/س30/ض1002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها