امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۸:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110598
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
کامران نجف زاده، روزنامه‌نگار و مجری خبری صدا و سیما در سفر یک روزه خود به اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان، در تشریح هدف خود از سفر به ...

کامران نجف زاده، روزنامه‌نگار و مجری خبری صدا و سیما در سفر یک روزه خود به اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان، در تشریح هدف خود از سفر به این شهرستان اظهار کرد: نخستین هدف من از سفر به اصفهان، شرکت در همایش رسانه، تربیت و زندگی بود که به همت سازمان تفریحی، فرهنگی شهرداری این شهرستان و دیگر ارگان‌ها چون آموزش و پرورش و سازمان بسیج رسانه استان برگزار شده بود.

وی که به عنوان سفیر طلایی کودکان، سالمندان و بنیاد بیماران نادر نیز چند مدتی است که انتخاب شده، تصریح کرد: دومین هدف من از سفر به اصفهان یک بازدید سرزده از مراکز بهزیستی، شیرخوارگان و مراکز نگهداری سالمندان و کودکان بی‌سرپرست است.

*با توجه به ورود خبرنگار شهروندی، مسئولیت جامعه خبری سنگین شده

نجف‌زاده افزود: به نظر می‌رسد در اصفهان، بهزیستی کارها و گام‌های خوبی آغاز کرده است و در کنار این ارگان، مردم خیر، هوشمند و همیشه آگاه اصفهان تمام تلاش خود را برای برداشتن قدم‌های موثر در راستای همکاری و همیاری به اداره بهزیستی و به منظور رفع مشکلات و کمبودهای مراکز تحت مدیریت بهزیستی استان برداشته‌اند که این نشان از حس بالای نوع‌دوستی اصفهانی‌ها دارد.

وی با بیان اینکه از بازدید‌های سرزده به مراکز یاد شده، گزارشاتی تهیه می‌شود و به واسطه ارتباط با مسئولان عالی کشوری و دولتی همچون رئیس سازمان بهزیستی کشور، مطالب و درخواست‌های هم‌وطنان منتقل می‌گردد تا با حضور کارشناسان به بررسی نیمه پر و نیمه خالی لیوان در امور مراکز تحت مدیریت بهزیستی کشور پرداخته ‌شود.

این مجری فعال خبری صدا و سیما عنوان کرد: امروزه با توجه به گسترده شدن وسایل ارتباط جمعی و ورود مباحث جدیدی مانند خبرنگار شهروندی و عکاس شهروندی که از این طریق هر شهروند می‌تواند خیلی راحت فیلم، عکس و یا حتی خبر تهیه‌ و مخابره کند و همچنین با وجود شبکه‌های اجتماعی و همه‌گیر شدن آن در جامعه؛ طبیعتاً کار خبری و خبرنگاری پیچیده و دشوار کرده است.

وی توضیح داد: در این میان هر شهروند روزانه با انبوهی از اطلاعات و اخبار مواجه می‌شود و یک خبرنگار نیز بر همین منوال خبر صحیح از ناصحیح را بسیار سخت‌تر از گذشته تشخیص می‌دهد که این موضوع یک باره مسئولیتی سنگین‌تری را بر دوش جامعه خبرنگاران، ژورنالیست‌ها و اصحاب رسانه می‌گذارد.

*نجف‌زاده: من اصفهان بودم یک اولویت بیشتر نداشتم، قلم برای احیای زاینده‌رود

نجف‌زاده، مجری برنامه خبری صرفاً جهت اطلاع خبر 20:30 در پاسخ به سوال خبرنگار فارس مبنی براینکه چنانچه شما در صدا و سیما و اصحاب رسانه اصفهان حضور داشتید، چه سوژه‌ای برای شما اولویت داشت و در چه عرصه‌ای قلم می‌زدید، گفت: صرفاً جهت اطلاع عرض می‌کنم که مسئله آب و احیای زاینده‌رود بحث بسیار مهمی است.

وی تصریح کرد: البته نمی‌دانم که از کدام بُعد و زاویه می‌شود وارد بحث آب استان شد، ولی به خوبی می‌دانم که برای احیای زاینده‌رود و رفع مشکلات بغرنج خشکسالی و کمبود آب در اصفهان صرفاً یک راه حل وجود دارد و آن نگاه کردن به این موضوع از دریچه منافع ملی است.

این مجری فعال خبری صدا و سیما تاکید کرد: تا زمانی که یک نگاه کوتاه استانی داشته باشیم، موضوع زاینده‌رود حل نخواهد شد، چرا که مشکلات و معضلات و حواشی اطراف خشکی زاینده‌رود ملی است.

*خبرنگار باید وام‌دار منافع ملی باشد

وی خاطر نشان کرد: بر این اساس و با توجه به حساسیت موضوع یادآور شده، من سعی می‌کردم با گزارشات و قلم خودم در راستای پیدا کردن یک راه حل مناسب و کارساز گام بردارم و آن را به گوش مسئولان تصمیم‌گیر برسانم.

نجف‌زاده تاکید کرد: یک خبرنگار ارزشی باید وام‌دار منافع ملی و نظام باشد و در این راه قلم و قدم بزند.

انتهای پیام/63030/ق40/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها