امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۱:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110614
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 36
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، حسین اسدبیگی در سمینار نقش اورژانس اجتماعی در پیشگیری از خودکشی با اشاره به اینکه آمار خودکشی دقیقی در دست نیست ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، حسین اسدبیگی در سمینار نقش اورژانس اجتماعی در پیشگیری از خودکشی با اشاره به اینکه آمار خودکشی دقیقی در دست نیست گفت: تخمین زده می‌شود سالانه 3 هزار نفر در کشور خودکشی منجر به مرگ دارند.

وی افزود: این به معنای آن است که در هر صد هزار نفر 6 نفر در کشور به علت خودکشی می‌میرند که این میزان یک درصد کل مرگ‌ و میرهای کشور است. همچنین مردان 65 درصد و زنان 35 درصد افرادی که اقدام به خودکشی می‌کنند را تشکیل می‌دهند. همچنین زنان سه برابر مردان اقدام به خودکشی می‌کنند اما خودکشی منجر به مرگ در مردان سه برابر بیشتر از زنان است.

وی ادامه داد: در جهان هر 40 ثانیه یک خودکشی و هر 16 ثانیه یک اقدام به خودکشی رخ می‌دهد بالاترین میزان خودکشی در سالهای گذشته در استان ایلام بوده طوری که آمار خودکشی در جهان به طور متوسط 14 نفر در هر صد هزار نفر است در حالی که این آمار در استان ایلام 26 نفر در هر صد هزار نفر بوده است.

اسدبیگی تصریح کرد: از جمله اختلالاتی که همراه با خودکشی وجود دارد افسردگی و اعتیاد است و امنیت شغلی می‌تواند مانع از خودکشی شود.

وی ادامه داد: باید به بازماندگان فردی که خودکشی کرده است نیز توجه شود زیرا آنها هم در معرض خطر خودکشی هستند.

وی درباره تحقیقی در بیمارستان لقمان که سال 87 صورت گرفته است گفت: 85 درصد پذیرش شدگان اورژانس اقدام به خودکشی کرده بودند که سن اغلب آنها کمتر از 25 سال بود.

وی ادامه داد: 66 درصد مردانی که اقدام به خودکشی کرده بودند نیز اعتیاد داشتند و علت خودکشی سه چهارم زنان اختلاف خانوادگی بود همچنین بیش از نیمی از زنان اقدام کننده به خودکشی اظهار داشتند که دوباره این عمل را تکرار خواهند کرد.

وی از راه‌اندازی مرکز مداخله در بحران شهرهایی که بیش از 50 هزار نفر جمعیت خبر داد و افزود: اکنون 167 مرکز مداخله بحران در کشور فعال هستند. خط 123 مربوط به آسیب‌ها و بحران‌های اجتماعی مانند خودکشی و کودک‌آزاری است و در صورت نیاز مددکاران و کارشناسان آن به محل وقوع بحران مراجعه می‌کنند و خدمات تخصصی مشاوره‌ای ارائه می‌دهند.

مرجان فتحی مسئول واحد سلامت روانی اجتماعی و اعتیاد شبکه بهداشت اسلامشهر نیز در این سمینار یک روزه گفت: تعداد افرادی که بر اثر خودکشی جان خود را از دست می‌دهند بیش از افرادی است که بر اثر دیگرکشی یا جنگ جان خود را از دست می‌دهند.

وی افزود: خوکشی پنجمین علت مرگ افراد 30 تا 49 ساله و دومین علت مرگ افراد بین 15 تا 29 ساله است.

وی خاطرنشان کرد: در مقابل هر مرگ ناشی از خودکشی 27 مورد اقدام به خودکشی اتفاق می‌افتد همچنین شعار سال 2014 روز جهانی پیشگیری از خودکشی «دنیای به هم پیوسته» است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها