امروز : دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 24
۱۳:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110620
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 11
معصومه کوشا در گفت و گو با خبرنگار جامعه فارس گفت: با توجه به اینکه چادر به عنوان حجاب برتر در جامعه معرفی شده است و همواره دختران جوان را به استفاده ...

معصومه کوشا در گفت و گو با خبرنگار جامعه فارس گفت: با توجه به اینکه چادر به عنوان حجاب برتر در جامعه معرفی شده است و همواره دختران جوان را به استفاده از این حجاب در جامعه و در محیط‌های اجتماعی ترغیب می‌کنیم نباید تناقض بین رفتار و گفتارمان وجود داشته باشد.

وی با انتقاد از اینکه سازمان زندان‌ها هنوز لباس فرم زنان زندانی را تغییر نداده است، گفت: این موضوع در سال‌های گذشته با سازمان زندان‌ها مطرح شد و قرار شد برای زنان زندانی لباس‌های فرمی طراحی شود که ظاهر آنها با رعایت اصول اسلامی مانند لباس مردان باشد.

این عضو شورای فرهنگی اجتماعی زنان خاطرنشان کرد: طراحی مانتو و شلوارهایی از جنس و طرح پارچه‌هایی که برای مردان زندانی لباس فرم تهیه می‌کنند باید جایگزین چادر شود و باید این اقدام هر چه زودتر در دستور کار سازمان زندان‌ها قرار گیرد به عنوان مثال اگر قرار است لباس فرم مردان از سرمه‌ای چهارخانه باشد باید لباس زنان نیز مانتو و شلوارهای سرمه‌ای باشد و نباید از چادر که نماد حجاب برتر در جامعه است استفاده شود.

کوشا ادامه داد: روز گذشته در جلسه‌ای که با مسئولان قوه قضائیه داشتم دلیل عدم اجرای این طرح را با وجود گذشت چند سال پیگیری کردم و آنها گفتند که هم اکنون از چادر سرمه ای برای زنان زندانی استفاده می‌شود.

وی افزود: اما تأکید ما بر این است که از لباس فرمی به غیر از چادر برای زنان استفاده شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار