امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۲۰:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110621
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 53
افسانه‌ نیک‌راد در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس، گفت: متأسفانه هم اکنون نداشتن تعهد در میان جوانان ما باعث شده است تا سن ازدواج بالاتر رود و از سوی ...

افسانه‌ نیک‌راد در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس، گفت: متأسفانه هم اکنون نداشتن تعهد در میان جوانان ما باعث شده است تا سن ازدواج بالاتر رود و از سوی دیگر ما با زندگی‌هایی مواجه هستیم که تنها از روی انتقام شکل گرفته است.

وی ادامه داد: افرادی که در تجربه‌های گذشته خود دچار شکست می‌شوند تنها از روی لجبازی با کسی ازدواج می‌کنند که هیچ کدام از ملاک‌های آنها را ندارد و بعد از مدتی متوجه می‌شوند نمی‌توانند با هم زندگی کنند و این نوع زندگی‌ها سرانجامی جز طلاق توافقی ندارد.

این مشاور امور خانواده خاطر نشان کرد: افزایش آمار طلاق‌های توافقی نتیجه بی‌توجهی، عدم تعهد، انتخاب‌های نابجاست که بنا به شرایط و قول و قرارهایی که پایه و اساسی ندارد انتخاب خود را انجام می‌دهند و در کوتاه‌ترین زمان به پایان راه برسند.

نیک‌راد ادامه داد: از سوی دیگر پدیده‌ای که باید از سوی رسانه‌ها به صورت ویژه به آن پرداخته شود این است که خانواده‌ها بچه‌ها را در انتخاب‌های خود آزاد می‌گذارند و مانند گذشته نیست که خودشان برای آنها تصمیم بگیرند.

وی بیان داشت: خانواده‌هایی که آگاهی و اطلاعات مناسبی در زمینه ازدواج‌های درست و منطقی دارند شرایط را به گونه‌ای رقم می‌زنند که فرزندان می‌توانند بیرون از چارچوب‌های سنتی اما زیر نظر خانواده با یکدیگر آشنا شوند.

این مشاور امور خانواده افزود: این خانواده‌ها معمولا از خانواده‌های تحصیلکرده جامعه هستند که در شرایط اجتماع قرار دارند و مسائل و مشکلات جوانان و دغدغه‌هایی که ممکن است برای آنها وجود داشته باشد به خوبی درک می‌کنند.

وی ادامه داد: اما باید توجه کرد وجه تمایز اینگونه آشنایی‌ها با دوستی‌های قبل از ازدواج نظارت خانواده از روزهای آغازین آشنایی است که همین موضوع دوام اینگونه ارتباط‌ها را افزایش می‌دهد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها