امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۱۹:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110625
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 30
فرج‎الله عارفی بعدازظهر امروز در حاشیه بازدید از قلعه تاریخی سموران در گفت‎وگو با خبرنگار فارس در عنبرآباد اظهار داشت: به دلیل گزارش‎های مردمی مبنی ...

فرج‎الله عارفی بعدازظهر امروز در حاشیه بازدید از قلعه تاریخی سموران در گفت‎وگو با خبرنگار فارس در عنبرآباد اظهار داشت: به دلیل گزارش‎های مردمی مبنی بر اینکه معدن‎کاران سنگ روستای رودفرق بخش جبالبارز جنوبی در حال آسیب وارد کردن به قلعه تاریخی سموران هستند به همراه فرماندار و جمعی از کارشناسان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و مسئولان شهرستان از این مکان بازدید کردیم.

وی حفظ میراث فرهنگی را یک وظیفه دانست و بیان داشت: این معدن یک فرصت برای اشتغال منطقه است و با راه‎اندازی کارخانه سنگ توسط این معدن‎کار بیش از صدها جوان فرصت شغلی پیدا می‎کنند.

عارفی با اشاره به اینکه آنچه که گزارش شده بود، آسیب رساندن به قلعه نبوده است، تصریح کرد: طبق نظر کارشناسی تاکنون به قلعه هیچ آسیبی وارد نشده است.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: باید میراث فرهنگی تمام محدوده‎های خود را مشخص کند و به اداره‎های صنعت، معدن و تجارت و منابع طبیعی و آبخیزداری اعلام کند.

عارفی عنوان کرد: این سرمایه‎گذار مدت سه سال در این معدن در حال فعالیت است و چند میلیارد در این مکان سرمایه‎گذاری کرده است. 

وی با تأکید بر اینکه باید این مشکل را بدون اینکه به قلعه سموران آسیبی وارد شود، برطرف کرد، افزود: کارشناسان میراث فرهنگی هر چه سریع‎تر محدوده و حریم قلعه را مشخص کنند تا معدن‎کاران بتوانند، فعالیت خود را آغاز کنند.

انتهای پیام/80005/س20/ف4004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها