امروز : جمعه ۶ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 28
۱۳:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110634
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روزنامه میامی هرالد، «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا در سخنرانی ملی خود از کنگره درخواست کرد ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روزنامه میامی هرالد، «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا در سخنرانی ملی خود از کنگره درخواست کرد تا مجوز تسلیح معارضان سوری را که با «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه، در مبارزه هستند، صادر کنند.

طبق این گزارش، سنا منتظر مجلس نمایندگان آمریکا است تا اول این مجلس در خصوص لایحه تسلیح معارضان سوری رأی‌گیری کند و «هری رید» رئیس‌ اکثریت دموکرات‌های سنا اعلام کرد که احتمالاً سنا تا پایان هفته آینده، درخواست اوباما برای تسلیح معارضان سوری را تصویب می کند.

اوباما پیشتر توانسته حمایت «جان بینر» رئیس اکثریت جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان آمریکا و «میچ مک کونل»، رهبر اقلیت دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا را برای ارائه آموزش‌های نظامی معارضان سوری جلب کند.

بینر تصریح کرد: در این نقطه از زمان، مهم است که به رئیس‌جمهور، آنچه را که درخواست کرده است، بدهیم. این موضوع مربوط به شکست یک تهدید تروریستی واقعی و قریب‌الوقوع است.

وی به خبرنگاران گفت در حالیکه از این طرح رئیس‌جمهور آمریکا حمایت می‌کند، هنوز جمهوری‌خواهان تردید‌هایی در این زمینه دارند.

رئیس اکثریت مجلس نمایندگان آمریکا در اینباره افزود: شمار زیادی از اعضای مجلس نمایندگان آمریکا حس نمی‌کنند که کمپینی که شب گذشته مطرح شد، به مأموریتی که رئیس‌جمهور مطرح کرد و آن نابودی داعش بود، تحقق پیدا کند.

اوباما اعلام کرد که حملات هوایی در عراق و سوریه را گسترش می‌دهد و شرکای محلی را آموزش می‌دهد تا تا با گروه داعش مبارزه کنند و با همپیمانان آمریکا و کشورهای منطقه برای مقابله با این گروه تروریستی همکاری می‌کند.

رهبران مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کردند که احتمالاً روز سه‌شنبه هفته آینده در خصوص درخواست 500 میلیون دلاری اوباما برای تصویب آموزش و تسلیح معارضان سوری را به رأی خواهند گذاشت.

«جاش ارنست» سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد که اوباما هرچه سریعتر به تأیید کنگره نیاز دارد تا به ارتش آمریکا دستور دهد کمک به معارضان سوری را تسریع بخشد.

وی ادامه داد که عربستان پیشنهاد داده است که میزبانی عملیات آموزش این معارضان را بپذیرد.

هیچ یک از رهبران مجلس نمایندگان و سنا آمریکا، تمایلی به رأی‌گیری درباره مجوز گسترده‌تر برای کمپین بی‌انتهای رئیس‌جمهور علیه داعش را درست چند هفته تا انتخابات میاندوره‌ای 2014 کنگره ندارند.

اوباما معتقد است که به مجوز کنگره برای راه‌اندازی کمپین علیه داعش نیاز ندارد اما از حمایت کنگره در این امر استقبال می‌کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها