امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۳:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110676
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 57
پرویز ارجمندی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار کرد: در دولت به دنبال پاک کردن صورت مسئله نیستیم و سعی داریم تمام مسائل را با کار کارشناسی حل ...

پرویز ارجمندی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار کرد: در دولت به دنبال پاک کردن صورت مسئله نیستیم و سعی داریم تمام مسائل را با کار کارشناسی حل کنیم.

وی در مورد تصمیمات لحاظ شده مبنی بر صدور مجوز برای موسیقی رپ در کشور، گفت: تاکنون موسیقی رپ در کشور بنا به دلایل مختلف قابلیت رسمی شدن را نداشته است، اما باید به این موضوع توجه کرد که هرچند موسیقی رپ پدیده‌ای غربی است ولی قطعه‌های فرهنگی مشترکی در فرهنگ ما وجود دارد.

مدیرکل موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه این شیوه از موسیقی در گروه گفت‌آواز قرار دارد، تصریح کرد: این نوع موسیقی ریشه در فرهنگ ایران دارد، ما در فرهنگ‌مان ترتیل‌خوانی، رجزخوانی و بحر طویل‌خوانی داریم و حتی حماسه‌ سرایان ایرانی که رجزخوانی یا شاهنامه‌‌خوانی می‌کردند نیز به‌ نوعی از موسیقی رپ استفاده کرده‌اند.

ارجمند خاطرنشان کرد: با توجه به این مهم در صدد بازسازی و درست کردن آن با توجه به نیاز جامعه ایرانی هستیم.

به گفته وی، اگر رپ‌هایی که در حال حاضر به صورت زیرزمینی در کشور در حال تولید است، شرایط مد نظر مرکز موسیقی وزارت ارشاد یعنی مطابقت با فرهنگ اصیل ایرانی را داشته باشند، مجوز رسمی دریافت خواهند کرد.

مدیرکل موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه نباید فراموش کرد موسیقی رپ در کنار موسیقی پاپ یکی از پرمخاطب‌ترین و فراگیرترین موسیقی‌ها در جهان است، افزود: از جمله دلایل نو بودن این شیوه می‌توان به بیان اعتراضی آن اشاره کرد.

ارجمندی در پایان گفت: ما در جامعه خود معضلات اجتماعی داریم که این نوع موسیقی می‌تواند بستر و حاملی برای پیام‌های اجتماعی باشد.
انتهای پیام/79002/غ40/چ3000

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار