امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۶:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110690
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به پانزدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران مبارک پیام داد.

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به پانزدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران مبارک پیام داد. متن کامل پیام به شرح ذیل است:

هنر، همواره پرده‌د‌ار راز و تجلّی‌گاه نیاز بوده است؛ نیاز بشر به بازشناسی خویش و پیوستگی با جاودانگی و خدای خویش.

رمز تداوم این نیاز در نسل‌های متوالی انسان، جستجوی والاترین نعمتِ سعادت‌بخش، یعنی طمأنینه قلبی، آرامش‌خاطر و بهجت باطن است؛ به‌ویژه در دنیایی که جای‌جای جغرافیای آن، کویرستانی از خشونت، پلشتی، ریاکاری و دوری از بخشش، صلح و مهرورزی شده است و تلخ‌تر آنکه این جفا به نام دین و پروردگار و به دست متظاهرین به خداپرستی و رستگاری بر آیین آدمیّت می‌رود.

امّا در این میان، نقطة امیدبخش، عرصه و فرصت متعالی و منزّه هنر است که حرف انسان‌ساز خود را با عمیق‌ترین لایه‌های معنوی و در ساده‌ترین امّا رساترین شیوه و ابزار به گوش تشنگانش می‌رساند.

در این دنیای متنوّع هنری، پیکرک‌ها و عروسک‌ها، باصفاترین و ساده‌ترین روایت‌ها را از آن خود کرده‌اند. اینها به اندازه گستردگی و نفوذ همین صفا و سادگی و به پشتوانة چندهزارساله و پیشینة گرانقدر مقبولیت و صمیمیتِ مضامین مردمی و دستان پر مهر آفرینشگران‌ِشان، از توانمندی انتقال گمشده‌های فطری آدمی، بی‌هیچ نیازی به امتیازات نژادی، زبانی، سیاسی، وساطت‌های زمینی و زمانی برخوردارند؛ درست به مثابة‌ همان دنیای لطیف و پاکیزة کودکان و نوجوانان.

از این منظر و با توجه به گستره و عمق نفوذ نمایش عروسکی، «پانزدهمین جشنوارة بین‌المللی نمایش عروسکی تهران- مبارک»، فرصتی نجیب و صمیمانه برای یافتن اشتراکات فرهنگی، بسط معنویّت و زلالی در روزگار معاصر با تکیه بر ظرفیت‌های وسیع فرهنگ و هنر ملّی خواهد بود.

این فرصت را قدر می‌دانم و توفیق تمامی آفرینش‌گران و تلاش‌گران ارجمند این صحنه و حاضران در صحن این رویداد ارزشمند هنری را آرزومندم.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها