امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۱۴:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110699
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 266
به گزارش خبرنگار سینمایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی که در مراسم روز ملی سینما در هتل استقلال در میان ...

به گزارش خبرنگار سینمایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی که در مراسم روز ملی سینما در هتل استقلال در میان هنرمندان حضور داشت طی سخنانی گفت: خوشحال و خوشوقت هستم که سینما هم به تقویم ملی کشور برگشته و هم به سبد خانوار ایرانی اضافه شده است.

وی افزود: خوشحالم از اینکه خانه سینما در چنین روزی بازگشایی شد که لازم است که پیامدهای بسته شدن و بازگشایی مجدد خانه سینما بررسی است.

ایوبی ادامه داد: خوشحالم از اینکه جشن‌های خانه سینما با همدلی و یاری همه اهالی سینما برگزار شد.

رئیس سازمان سینمایی خاطرنشان کرد: دوران مسئولیت ما با طوفان و مشقت فراوان آغاز شد ولی خوشحالیم که به آرامشی نسبی و البته پایدار رسیده است اگر دستاوردی ایجاد شده است مرهون مدیریت هوشمندانه وزیر ارشاد بوده و اگر قصوری هم صورت گرفته است از جانب من است.

رئیس سازمان سینمایی افزود: از معاونین و مؤسسات مختلف که من آنها را کاروان سینمای امید می‌نامم تشکر می‌کنم که با تمام عشق در جهت اعتلای سینمای کشور در حال تلاش هستند. فضای سینمای امروز در مقایسه با سال گذشته نویدبخش روزهای خوشی را می‌دهد.

ایوبی تأکید کرد: آغاز به‌روز رسانی صنعت سینمای ایران، فاصله گرفتن از مدیریت کهنه و رویکرد جدید و نو به مدیریت سینما،‌ تعامل اهالی سینما و اعتماد متقابل بین هنر و دولت شکل گرفته است که همه اینها نویدبخش روزهای خوش است.

وی با اشاره به اجرای طرح سینماسلام در روز ملی سینما اظهار داشت: بنده همچنان علاقه‌مند هستم یک روز به صورت رایگان به بلیت‌های سینما عرضه شود ولی خرد جمعی به این نتیجه رسیده که این بلیت‌ها نیم‌بها شود و گزارش‌هایی که از سراسر کشور می‌رسد نشان داده که مردم از این روز استقبال کردند و انرژی روز سینماسلام همچنان برای اهالی سینما وجود خواهد داشت.

رئیس سازمان سینمایی ادامه داد:‌خوشحالم از اینکه عدالت فرهنگی که آقای وزیر در روز اول مدیریت خوب در مجلس وعده داده بودند در سینما در حال رخ دادن است.

ایوبی خاطرنشان کرد:‌ امروز 320 سالن برای سینما وجود دارد که پاسخگوی مناسبی برای پتانسیل سینما نیست ولی امیدواریم با حضور فعال بخش خصوصی سالن‌های سینمایی در حال ساخت آماده بهره‌برداری شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: جا دارد در سال پیش‌رو مدیریت بحران پایان یابد و با آرامش و تمرکز برای سینما و اهالی این سینمای شریف کار کنیم. من معتقدم که باید در مورد برخی از واژه‌ها که در بین رسانه‌ها و منتقدان شکل گرفته است بررسی مجدد صورت بگیرد و سینمای سیاه‌نمایی و اجتماعی بازشناسی شود.

رئیس سازمان سینمایی یادآور شد: در کجای دنیا فقر و تلخی وجود ندارد؟ مهم این است که چگونه با فقر مقابله کنیم و نشان دادن روبه‌رویی با مشکلات و دست‌ و پنجه نرم کردن با آنها سیاه‌نمایی نیست.

ایوبی با اشاره به راه‌اندازی صندوق بیکاری اهالی سینما که چندی پیش در خانه سینما راه‌اندازی شده است، تأکید کرد: یکی از مشکلات و دغدغه‌های سینما، سینماگرانی هستند که در فصول مختلف بیکارند ما طی قراری که با خانه سینما گذاشتیم یک صندوق اعتبار برای این عزیزان افتتاح کرده‌ایم و آن را به زودی شارژ خواهیم کرد البته آیین‌نامه‌‌ایی را نیز در همین راستا به زودی اعلام می‌کنیم تا اهالی سینما که در فصول مختلف بیکار هستند با شأن و عزت حمایت شوند.

رئیس سازمان سینمایی با اشاره به سی‌وسومین جشنواره فیلم فجر تصریح کرد: برای جشنواره فیلم فجر تصمیمات خوبی اتخاذ شده که به نظر من این جشنواره بیشتر جشنواره است تا یک جشن سینمایی.

وی اظهار داشت: ما به گروه هنر و تجربه بسیار امیدواریم و به طرح سینماکارت که امشب رونمایی خواهد شد امیدوار هستیم که بتواند تجربه موفقی باشد.

بنابراین گزارش از حواشی این مراسم تصمیم فرامرز قریبیان برای جمع‌آوری دیه جوانی بود که سه سال پیش مرتکب قتل شده و تاکنون در زندان به سر می‌برد.

قریبیان از هنرمندان حاضر در جمع خواست تا هزینه باقیمانده دیه مقتول را که 100 میلیون تومان بود به توان و وسع خود پرداخت کنند که البته طولی نکشید تا خود فرامرز قریبیان اولین چراغ را با 20 میلیون تومان روشن کرد و سپس کانون سینماداران ایران 10 میلیون تومان، حمید قاسمی یک میلیون تومان، شهرام ناظری‌پور 5 میلیون تومان، حجت‌الاسلام شاه‌مرادی رئیس شورای فرهنگ عمومی 10 میلیون تومان، کانون برنامه‌ریزان و دستیاران کارگردان یک میلیون تومان، مجتمع سینمایی گرگان 10 میلیون تومان، جامعه صنفی تهیه‌کنندگان 10 میلیون تومان، منیژه حکمت 10 میلیون تومان و کانون لابراتوار فیلم 500 هزار تومان را برای پرداخت دیه این جوان جمع‌آوری کردند.
همچنین در پایان مراسم جنتی و ایوبی از محمدمهدی عسگرپور و فرهاد توحیدی به خاطر تلاش برای بهبودی خانه سینما تقدیر کردند و 3 سینماکارت به عسگرپور، توحیدی و وزیر ارشاد اهداء شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها