امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۵:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110703
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۵۵
تعداد بازدید: 41
سرویس فضای مجازی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در نظر دارد تا خبرسازترین «چهره‌های» هفته گذشته را تحت عنوان بسته خبری «سفید سیاه خاکستری» به ...

سرویس فضای مجازی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در نظر دارد تا خبرسازترین «چهره‌های» هفته گذشته را تحت عنوان بسته خبری «سفید سیاه خاکستری» به مخاطبان خود معرفی کند.

با ما همراه باشید با چهره‌های هفته گذشته:
 
*حرف حق هفته
همین هفته پیش درست زمانی که از عمق چاه فریاد احقاق حقوق زنان می‌آمد یک بانوی قهرمان گفت: «من یک زن مسلمان ایرانی هستم و هر چیزی که خدا به من بگوید اطاعت می‌کنم و رعایت حجاب فرمان خداست که در واقع می‌خواهد من مثل یک مروارید داخل یک صدف حفظ شوم».

نایب قهرمان مسابقات جام جهانی آی‌اس‌اس‌اف 2011 سیدنی افزود: «خدا را شکر می‌کنم که به این قضیه ایمان دارم و به عنوان یک مسلمان تیراندازی می‌کنم و به صورتی دارم دینم را تبلیغ  می‌کنم و بابت این قضیه خیلی خوشحالم و افتخار می‌کنم.» الهه احمدی، نایب قهرمان بازی‌های آسیایی 2010،گوانگ‌ژو و نایب قهرمان جام جهانی آی‌اس‌اس‌اف 2011 استرالیا در رشته تیراندازی است. 

* تشویق هفته!

این کارت صد آفرین را یادتان می‌آید، همانی که دانش‌آموزان برای بدست آوردنش با هم رقابت می‌کردند، و بعد از بدست آوردن آن  تشویق می‌شدند که «آفرین، صد آفرین، دختر خوب و نازنین، یواش برو نخوری زمین ...» در هفته گذشته رخشان بنی اعتماد برای فیلم‌ «قصه‌ها» که نگاهی سیاسی و غیرواقعی به مشکلات موجود در جامعه ایران دارد موفق به دریافت یک صدآفرین از سوی «آلن ایر» سخنگوی فارسی وزارت امور خارجه آمریکا شد. وی خطاب به رخشان بنی‌اعتماد گفت: «صد آفرین به یکی از مفاخر سینمای ایران خانم بنی اعتماد به خاطر اخذ جایزه بهترین فیلمنامه جشنواره فیلم ونیز!» خانم بنی‌اعتماد صدآفرین اما یواش برو نخوری زمین. 

* طلبکار هفته

«ما روحانی را اصلاح‌طلب می‌خواهیم» این یک دستور است، ببخشید خواهش است، نه ... شاید هم یک آرزوست که در هفته گذشته از سوی حسین مرعشی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب مطرح شد؛ وی گفت که اینکه اصلاح‌طلبان از روحانی حمایت می‌کنند به آن دلیل است که سبد رأی آنها به حساب روحانی واریز شده است. 

* ساز ناکوک هفته

آخر ما چقدر برای احقاق حقوق زنان حرص بخوریم؟! چرا یک زن باید از اشتغال در شغل‌های برازنده محروم شود، آنهم فقط به جرم اینکه زن است. ای زن ما برای بازگرداندن حقوق از دست رفته تو دائم در تلاش هستیم و تا بدست آوردن بهترین شغل با عالی‌ترین مرتبه در بهترین کافی‌شاپ و سفره خانه از پای نخواهیم نشست و هرکسی در برابر تلاشمان بایستد حواله‌اش را می‌سپاریم به جامعه مدنی!

در هفته گذشته الهه کولایی فعال اصلاح‌طلب و بانوی تلاشگر احقاق حقوق زنان گفت که: «متأسفانه در سال های اخیر شاهد هستیم که جریان فکری خاص قصد محدود کردن دایره اشتغال زنان را دارند تا آنان را به سوی خانه نشینی هدایت کنند؛ در روزهای اخیر قانون ممنوعیت اشتغال زنان در کافی شاپ‌ها و سفره خانه‌هایی سنتی از سوی نیروی انتظامی مطرح شده است که طرح این موضوع با انتقادات گسترده ای از سوی جامعه مدنی رو به رو شده است.» 
* مدعی هفته!

متهمی را می‌شناسیم که در هنگام محاکمه بازهم دست از تکرار اتهام خود بر نمی‌دارد، می‌گویند به اتهام توهین به مسئولان عالی رتبه کشور دارد محاکمه می‌شود، اما در حین محاکمه در توهینی مجدد روسای دو قوه کشور را به بی‌عدالتی متهم می‌کند. توهین مطرح شده از سوی وی را نیاوریم بهتر است؛ توهین، توهین است دیگر! 

* سبک‌ زندگی هفته

در هفته گذشته انتشار دو تصویر از دو نفر از هنرمندان کشورمان مورد استقبال و توجه فراوان قرار گرفت، نخست این تصویر و سپس این تصویر، تصویر نخست مربوط می‌شود به بنیامین بهادری یکی از خوانندگان کشور که در صفحه یکی از شبکه‌های اجتماعی عکسی از اتاق خود را منتشر کرده که در این تصویر، عکس شهید همت بر روی میز تحریر این خواننده مشاهده می‌شود. و تصویر دوم مربوط می‌شود به حضور الهام چرخنده در میان دانش‌آموزان روستایی محروم از توابع استان یزد. و البته انتشار یادداشتی مرتبط با آن که در ادامه می‌آید:

«سلام... اندازه دستان کوچک دختران و پسران پاک دل، جا مانده بر کف دست نه! بر قلبم ... فرزندان این آب و خاک. فرزندان ایران زمین ... به یاری گروه‌های جهادیه بسیج دانشجویی یزد تعلیم می‌بینند... خوشحالم، خدا رو شاکرم که در دور افتاده‌ترین روستاها هم نشاط در کودکان سرزمینم موج می‌زند... زنگ صدای خوش لهجه خاله جان خاله جانتان تا همیشه در قلب می‌تپد ... امروز جون از پاکی‌ها، از صداقت محض، از ساده دلی، از ساده زیستی، از زنان قوی، مردان شجاع و کودکان پاک عاریه گرفتم من! یاعلی». 
* گوشزد هفته

«مردم ما برای عفاف و حجاب خون داده‌اند» سخنی از سوی رئیس جمهور کشورمان که در هفته گذشته که تیتر درشت رسانه‌ها شد؛ وی همچنین گفت که مردم ما از عفاف و حجاب دفاع کردند و دفاع خواهند کرد و نخواهند گذاشت تفکرات شوم پهلوی در کشور ما رسوخ کند. 

* تعجب هفته!

در هفته گذشته تهدید حقیقی جهان از تهدید منطقه و جهان ابراز نگرانی و از کودک سرکش خود شکایت کرد؛ «داعش تهدیدی برای کل جهان است»، سخنی از سوی نتانیاهو؛ نخست وزیر رژیم صهیونیستی با اشاره به تشدید افراط‌گرایی در منطقه، داعش را تهدیدی نه تنها برای خاورمیانه بلکه برای کل جهان قلمداد کرد. 
بازگشت به صفحه نخست گروه فضای مجازی
انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها