امروز : سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 25
۲۲:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110717
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۵۵
تعداد بازدید: 15
حجت‌الاسلام رجبی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در گفت‌و گو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; درباره جلسه شب گذشته تشکل متبوع ...

حجت‌الاسلام رجبی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در گفت‌و گو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; درباره جلسه شب گذشته تشکل متبوع خود از حضور علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان در جلسه جامعه مدرسین خبر داد و اظهار داشت: آقای شمخانی در این جلسه گزارشی از مسائل داخلی و خارجی ارائه کرد و اعضا نیز مباحث خود را مطرح کردند که البته به دلیل کمبود وقت قرار شد این جلسه ادامه داشته باشد.

رجبی درباره اینکه چه محورهایی در مسائل خارجی از سوی شمخانی تبیین شد گفت: وی درباره مسئله داعش و حوزه داعش در کشورهای سوریه و عراق و همچنین شکست‌های آنها و فعالیت‌هایی که در این حوزه صورت گرفته است، توضیحاتی را ارائه کرد.

عضو جامعه مدرسین ادامه داد: آقای شمخانی ضمن اشاره به موفقیت‌های دولت و مردم عراق در مبارزه با داعش گفت که الحمدلله با این حرکت بخش‌های وسیعی از داعش پس‌گرفته شده است و آنها در موضع شکست جدی هستند.

وی افزود: آقای شمخانی تصریح کرد که حرکتی که آمریکا با مزدوران خود علیه داعش دارد یک حرکت صوری و با اهداف شوم دیگری است چرا که آنها بنای مبارزه با داعش را ندارند و عربستان و استکبار جهانی از پشتیبانان اصلی داعش هستند.

رجبی با بیان اینکه اعضای جامعه مدرسین نظرات خود را درباره تکفیری‌ها و لزوم مبارزه جدی‌تر با آنها تبیین کردند، یادآور شد: اعضای جامعه مدرسین ضمن تحلیل مسائل فکری ـ فرهنگی که منجر به شکل‌گیری داعش شده است، درباره بنیان‌های فکری این گروهک‌های تروریستی که از تفکرات سلفی‌گری افراطی ناشی می‌شود بحث کردند.

عضو جامعه مدرسین درباره مسائل داخلی مطروح از سوی شمخانی خاطرنشان کرد: آقای شمخانی معتقد بود که ما به لحاظ امنیتی مشکل ویژه‌ای نداریم.

وی افزود: دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان معتقد بود در حوزه اقتصاد وفرهنگ مسائل و مشکلات تشدید نشده است و اگر طرح اقتصاد مقاومتی که از سوی مقام معظم رهبری مطرح شده، جدی گرفته شود، مسائل اقتصادی از لحاظ امنیتی مشکلی نخواهد داشت.

رجبی با اشاره به توضیحات شمخانی در حوزه فرق و اقلیت‌ها نیز گفت: آقای شمخانی معتقد بود ما در این زمینه هیچ مشکل حادی نداریم و با فعالیت‌هایی که انجام شده شاهد این هستیم که فرق و اقلیت‌ها مدافع نظام هستند و طراحی دشمن نتوانسته در این زمینه مشکلی ایجاد کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار