امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۰۱:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110746
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۱۹
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، سردار اسکندر مؤمنی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی در حاشیه جلسه بررسی چالش‌های ترافیکی طرح تابستانی 93 در محورهای شمالی ...

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، سردار اسکندر مؤمنی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی در حاشیه جلسه بررسی چالش‌های ترافیکی طرح تابستانی 93 در محورهای شمالی کشور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شهریورماه پرحجم‌ترین و پرتصادف‌ترین ماه سال است؛‌به ویژه دهه آخر شهریور که حجم سفرها افزایش می‌یابد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی، گفت: همه شواهد نشان می‌دهد حجم سفرها رو به افزایش است و آماری که برای روز پنجشنبه اعلام شده یازده میلیون تردد جاده‌ای را ثبت کرده است.

سردار مؤمنی تصریح کرد: خوشبختانه در این مرحله سفرها توزیع شده است اما می‌توان گفت اکثر جاده‌های برون‌شهری ترافیک پرحجم و جاری را شاهد هستند.

وی از مردم خواهش کرد تا مدیریت سفر داشته باشند تا بازگشت با آرامشی داشته باشند.

این مقام ارشد راهنمایی و رانندگی از مردم خواست بازگشت از سفر را برای روز آخر نگذارند و سعی کنند یکی دو روز زودتر از بازگشایی مدارس به منازل برگردند.

وی ادامه داد: بر اساس بررسی‌های کارشناسی که انجام شده در تابستان، طول روز زیاد است و به تبع آن خستگی بیشتر و تمرکز کمتر است؛ پس نیاز است رانندگان قبل از شروع به حرکت استراحت کامل داشته و بعد از هر دو ساعت رانندگی یک ربع استراحت کنند و از سرعت و سبقت غیرمجاز نیز بپرهیزند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی به آمار شهریور سال گذشته اشاره کرد و گفت: در آن زمان قریب به هزار نفر در سر صحنه در جاده کشته شدند اما آمار امسال تا این لحظه کاهش سوانح و حوادث را نشان می‌دهد؛ در تیرماه امسال این آمار حدود 9درصد کاهش کشته داشته و امیدواریم روند کاهش بیشتر شود.

سردار مؤمنی با بیان این مطلب که تمام جاده‌های کشور، ترافیک پرحجم دارند اظهار داشت: خوشبختانه سفرها توزیع‌شده‌تر است و باید هموطنان سفر خود را مدیریت کنند.

وی در مورد اعمال قانون گردش به راست گفت: با توجه به اینکه به نظر می‌رسد اطلاع‌رسانی کامل نبوده جریمه‌ای که برای این مورد تا اول آبان‌ماه اعلام می‌شود ارشادی تلقی می‌شود و از اول آبان‌ماه اعمال می‌شود.

سردار مومنی در مورد موضوع جلسه کمیته بررسی چالش‌های ترافیکی طرح تابستانی 93 اظهار داشت: موضوع ترافیک استان‌های شمالی دیگر مربوط به یک روز خاص نیست و ما هر هفته یک طرح در جاده‌های شمالی ایجاد می‌کنیم و جلسه امروز نیز با حضور روسای پلیس راهنمایی و رانندگی و انتظامی استان‌های مازندران، گیلان، قزوین و البرز بود.

وی به سه چالش عمده پیش رو اشاره کرد و گفت: چالش اول مربوط به زیرساخت‌ها و توسعه جاده‌هاست چرا که جاده‌های شمالی ظرفیت این همه مسافر را ندارند.

این مقام ارشد راهنمایی و رانندگی تصریح کرد: خدمات و تسهیلات سفر مسئله‌ای دیگری بود که بدان پرداختیم؛ چرا که نارسایی در اماکن اقامتی، هتل‌ها و حتی تسهیلات عابربانک‌ها و فروشگاه‌ها از جمله مواردی بود که در گذشته با آن مواجه بودیم.

سردار مومنی به موارد درون‌گروهی اشاره کرد و ادامه داد: مکاتباتی شده که جاده‌های هراز و فیرزکوه هرچه زودتر به بهره‌برداری برسد و مسیر رفت و برگشت جدا شود.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خاطرنشان کرد: توضیح زمانی و مکانی سفر می‌تواند گزینه مناسبی برای سفرهای پیش رو باشد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها