امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۲۲:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110763
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۱۹
تعداد بازدید: 40
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس» روسیه، سیاستمداران روس در پی اعمال تحریم‌های جدید غرب علیه روسیه، واکنش‌های

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس» روسیه، سیاستمداران روس در پی اعمال تحریم‌های جدید غرب علیه روسیه، واکنش‌های سختی نسبت به این موضوع داشتند.

طبق تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا،  اقدامات محدود کننده جدید شامل گسترش فهرست مقامات و تجار روسی که ممنوعیت ورود به خاک کشورهای اروپایی و یا انجام علمیات بانکی در این کشورها شامل آنها می‌شود، افزایش تحریم‌های بخش‌های مختلف اقتصاد روسیه، از جمله: عدم دسترسی به بازار سرمایه، بخش نفت و گاز روسیه، صنایع دفاع، کالاهایی که موارد مصرف دوگانه دارند و همچنین فناوری‌های حساس می‌شود.

دراین باره «الکسی بوشکوف» رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس نمایندگان روسیه (دوما) در صفحه توییتر خود نوشت: اتحادیه اروپا این تصمیم را در حالی گرفت که کشورهای این اتحادیه از ورای چنین تحریم‌هایی زیان قابل توجهی متحمل خواهند شد.

همچنین «سرگئی میرونوف» رئیس حزب «روسیه یکپارچه» نیز خواستار اعمال تحریم‌هایی از سوی دولت روسیه درجواب تحریم‌های غرب شد و گفت: «روسیه کشوری نیست که بشود آن را ترساند».

اما موضع سخت‌تر را «نیکولای لویچف» از نمایندگان پارلمان و عضو حزب «روسیه ی عادل» گرفت که خود وی نیز جزء لیست سیاه اتحادیه اروپا قرار دارد، وی در این باره گفت: از تصمیم اتحادیه اروپا ابراز شرمساری می‌کنم، این اتحادیه استقلال سیاسی خود را از دست داده و تحت امر آمریکا قرار گرفته است.

«نیکولای واسیلیو» از نمایندگان پارلمان نیز با بیان اینکه شخص وی تحت تحریم اتحادیه اروپا هیچ زیانی نخواهد دید چرا که در بانک‌های اروپایی سپرده‌ای ندارد گفت: اما نسبت به روند اقدامات سیاسی در اوکراین نگرانم و تحریم‌های اتحادیه اروپا برقراری صلح در اوکراین را با مشکل روبه رو خواهد ساخت.

واکنش سیاستمداران روسی درباره تحریم جدید اتحادیه اروپا با عبارات جالبی بیان می‌شود به گونه ای که «ولادیمر جیرونوفسکی» رهبر حزب لیبرال دموکرات روسیه در صفحه توییتر خود چنین نوشت: از بروکسل بابت قرار دادن نام من در لیست تحریم خیلی ممنونم، چرا که نشانه‌ای از این است که من از روسیه دفاع کرده‌ام.

«لیونید کلاشینکوف» از اعضای پارلمان هم در واکنش به تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا، این اقدام بروکسل را در جهت ساکت نگه داشتن نمایندگان پارلمان روسیه دانست و گفت:  نمایندگان حقیقت را درباره اوکراین به زبان می‌آورند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها