امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۰:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110778
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۲۳:۱۳
تعداد بازدید: 120
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «جورج گالووی» عضو پارلمان انگلیس، روز شنبه طی یادداشتی در روزنامه ایندیپیندنت، نوشته است که اقدامات

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «جورج گالووی» عضو پارلمان انگلیس، روز شنبه طی یادداشتی در روزنامه ایندیپیندنت، نوشته است که اقدامات سیاستمداران انگلیسی در رابطه با استقلال اسکاتلند منجر به نابودی انگلیس خواهد شد.

این عضو «ریسپکت» انگلیس که خود در اسکاتلند متولد شده و رشد کرده است، عملکرد سیاسیون این کشور در رابطه با مساله استقلال اسکاتلند، ناکامی «آدولف هیتلر» (رهبر آلمان نازی) در نابودی بریتانیا را به پایان خواهد رساند.

وی در بخشی از این یادداشت آورده است: «نابودی حزب کارگر در اسکاتلند اصلی‌ترین دلیل این کشور برای همه‌پرسی هفته جاری در این کشور است.»

وی ادامه داد: «در طول یک سال گذشته هرگاه در شهرهای اسکاتلند گردش می‌کردم، شاهد تبلیغات برای شرکت در همه‌پرسی استقلال اسکاتلند از بریتانیا بودم. اما تنها طی روزهای گذشته رسانه‌های انگلیسی نسبت به این موضوع بیدار شدند.»

گالوی در ادامه نوشته است: «اما ا گر نتیجه همه‌پرسی اسکاتلند در جهت استقلال از بریتانیا باشد برای ناوگان هسته‌ای تریدنت چه اتفاقی رخ خواهد داد؟ هجده ماه آینده هم چون کابوسی از زندگی عمومی اسکاتلندی‌های ساکن انگلیسی خواهد بود.»

در صورتی که مردم اسکاتلند روز پنج‌شنبه به استقلال از انگلیس رأی دهند، مقامات ادینبرو و لندن 18 ماه برای مذاکره در مورد مسائل مختلف، از جمله واحد پولی و سرنوشت ناوگان زیردریایی‌های هسته‌ای مستقر در آب‌های اسکاتلند، زمان خواهند داشت.

این نماینده انگلیسی در مورد وضعیت مردم این مدت می‌نویسد: «یک میلیون اسکاتلندی که در انگلیس زندگی می‌کنند بعد از این همه پرسی و رای به استقلال اسکاتلند، مهاجر یک کشور خارجی خواهند بود. در چنین شرایطی دولت اسکاتلند در صدد بازگردانی شهروندان خود از بریتانیا و دولت بریتانیا در صدد ایجاد محدودیت برای مهاجران اسکاتلندی برخواهد آمد.»

وی می‌افزاید: «طی ماه‌های گذشته واجدین شرایط علاقه مند به رای دادن از 13 درصد به 35 درصد افزایش یافته‌اند. اکثریت برگه‌های نظرسنجی حاکی از علاقه اکثریت برای اجرایی شدن طرح تفویض اختیار حداکثری به اسکاتلند برای منصرف کردن رأی دهنده‌ها از استقلال اسکاتلند است.»

طرح تفویض اختیار حداکثری توسط سران سه حزب اصلی بریتانیا ارائه گردید تا اختیارات پارلمان و دولت محلی، مشروط به رأی منفی به استقلال افزایش یابد.

گالووی با انتقاد از عملکرد احزاب اصلی این کشور ادامه داد سیاستمداران انگلیس با اقدامات خود در حال نابود کردن این کشور هستند. وی در رابطه با همه پرسی هفته جاری برای استقلال اسکاتلند اظهار داشت که آشفتگی و بحران ناشی از این جداسازی منجر به نابودی بریتانیا خواهد شد و این همان کاری است که هیتلر در انجام آن ناکام ماند.

اسکاتلندی‌ها روز 27 شهریور برای تصمیم‌گیری در مورد آینده اتحاد به لندن، پای صندوق‌های رأی می‌روند. نظرسنجی‌های صورت‌گرفته از رقابت شانه به شانه موافقان و مخالفان استقلال حکایت دارد. این در حالی است که تنها یک ماه قبل، مخالفان با فاصله 22درصد از موافقان استقلال پیش بودند. همین کاهش اختلاف، موجب شده تا سیاستمداران انگلیسی تلاش‌های خود برای منصرف کردن اسکاتلندی‌ها را تشدید کنند.
انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها