امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۹:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110788
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در هفته گذشته همایش بزرگ اصولگرایان با محوریت آیت الله مصباح، برنامه ها و دیدارهای ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در هفته گذشته همایش بزرگ اصولگرایان با محوریت آیت الله مصباح، برنامه ها و دیدارهای جبهه پایداری با آیت الله یزدی و جریان اصولگرایی و پاسخ های صادق خرازی به دلایل اختلاف افکنی بین اصلاح طلبان همچنان روی موج اخبار بود که برخی از مهم ترین اخبار هفته گذشته در ادامه می‌آید:

احتمال برگزاری همایش سراسری اصولگرایان پیش از محرم

سید رضا تقوی عضو جامعه روحانیت مبارز از تلاش برای برگزاری همایش سراسری اصولگرایان با محوریت آیت‌الله مصباح‌یزدی تا پیش از محرم خبر داد.

این همایش قرار است در راستای وحدت اصولگرایان تشکیل شود.پیشنهاد تشکیل جبهه متحد اصلاح‌طلبان به ریاست ‌رفسنجانی

اما در اردوگاه اصلاح طلبی حجت‌السلام فومنی دبیرکل حزب مردمی اصلاحات از پیشنهاد مکتوب این حزب به احزاب اصلاح‌طلب برای تشکیل جبهه متحد اصلاح‌طلبان به ریاست هاشمی‌رفسنجانی خبر داد.

وی تصریح کرد: پیشنهاد دیگر ما این است که شورای هماهنگی جبهه اصلاحات منحل شود و به این جبهه بپیوندد.

این فعال اصلاح‌طلب خاطرنشان کرد: پیشنهاد دیگر ما به احزاب اصلاح‌طلب تشکیل پارلمان اصلاح‌طلبان است که همه اصلاح‌طلبان می‌توانند در این پارلمان برای انتخابات آینده سهیم باشند.
«مهدی هاشمی» در دانشگاه آزاد چه سمتی گرفته است؟

هفته گذشته فرزندان آیت الله هاشمی رفسنجانی باز هم خبرساز شدند.

پس از انتصاب فائزه هاشمی به معاونت آموزشی و دانشجویی واحد پردیس دانشگاه آزاد اسلامی تنها عضو بی‌مسند خانواده آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی در دانشگاه آزاد «مهدی هاشمی» است.

«محسن» فرزند ارشد خانواده، معاونت عمرانی دانشگاه را از میرزاده پس از ریاست وی تحویل گرفت؛‌ «یاسر» مسولیت سابق مهدی را به عهده دارد و رییس دفتر هیات امنای دانشگاه است.

«فاطمه» دختر ارشد هاشمی نیز مدیرگروه علوم سیاسی واحد تهران جنوب است.

اما سوالی که وجود دارد این است که مهدی هاشمی که پس ازخروجش از کشور از ریاست دفتر هیات امنای دانشگاه آزاد برکنار شد و در حال حاضر مسولیتی دراین دانشگاه ندارد، در طبقه پنجم ساختمان هیات امنای دانشگاه آزاد مشغول چه کاری است و چرا امکانات این دانشگاه در اختیار وی قرار گرفته است؟ آیا پاسخ این سوال را هیات امنا دانشگاه آزاد خواهد داد؟
دیدار با آیت‌الله یزدی و نشست‌ مشترک با اصولگرایان/ جبهه پایداری به «منشور اصولگرایی» پایبند است

حجت‌الاسلام مرتضی آقاتهرانی دبیرکل جبهه پایداری انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; درباره دیدارها با بزرگان اصولگرایی پیرامون وحدت، از دیدار خود با آیت‌الله یزدی خبر داد و اظهار داشت: ما بنا داریم خدمت آیت‌الله یزدی برویم لذا اگر بتوانم در همین هفته تعطیلی مجلس خدمت آیت‌الله یزدی برسم، کمال افتخار است.

حجت الاسلام آقاتهرانی بر همین اساس ادامه داد: ما نشست‌هایی را نیز با گروه‌ها و مسئولان حقیقی و حقوقی و به ویژه اصولگرا داریم و تلاش می‌کنیم با افراد مختلفی در این زمینه نشست داشته باشیم تا انشاءالله به نتایج خوبی برسیم.

وی با تاکید بر اینکه این ارزش‌ها است که ما را با یکدیگر همسو و هم‌هدف می‌کند یادآور شد: با توجه به اینکه همه ما ولایتمدار هستیم باید بهتر بنشینیم و صحبت کنیم.

هسته‌های مرکزی جبهه پایداری در استان‌ها فعال شدند/ مقدمات برگزاری مجمع عمومی جبهه

هسته‌های مرکزی جبهه پایداری در شهرستان‌ها در حال شکل‌گیری است و جلسات آن نیز برگزار می‌شود.
اولین جلسه شورای مرکزی جدید جامعه اسلامی مهندسین برگزار شد

16 شهریور ماه 1393 اولین جلسه شورای مرکزی جدید با حضور اعضاء شورای مرکزی قبل تشکیل گردید.

در این نشست علاوه بر اصلاح اساسنامه و تصویب برنامه دوسالانه، انتخاب اعضاء شورای مرکزی نیز در دستور قرار داشت که با مشارکت قریب به اتفاق اعضاء انجام شد.

بر اساس این گزارش تعداد کاندیداهای شورای مرکزی 56 نفر بود که از بین آنها 21 نفر منتخب اعضاء اصلی و 7 نفر به عنوان اعضاء علی‌البدل انتخاب شدند.

همچنین در این جلسه رئیس ستاد کنگره یازدهم گزارشی از نحوه برگزاری کنگره ارائه کرد و در ادامه، اعضاء شورای مرکزی جدید و قدیم با یکدیگر آشنا شدند.

در پایان جلسه، مقرر شد در نشست آتی شورای مرکزی درباره انتخاب دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین تصمیم‌گیری شود.
نفس مسیحایی هم خانه احزاب را زنده نمی‌کند/ مصادره ناطق از سوی اصلاح‌طلبان آب در هاون کوبیدن است/ برنامه مؤتلفه برای انتخابات/ هاشمی هنوز فتنه را محکوم نکرده است

هفته گذشته دبیرکل حزب مؤتلفه با بیان اینکه آقای هاشمی هنوز درباره دو موضوع به طور شفاف صحبت نکرده‌ است، گفت:‌ محکوم کردن فتنه و سران فتنه و بحث عدم تقلب در انتخابات هنوز از سوی هاشمی محکوم نشده است.

حبیبی در مصاحبه با فارس به سوالات متعدد ما درباره منابع مالی حزب موتلفه، دلیل سفر و دیدارهای متعدد با احزاب کمونیست و مراکز آموزشی حزب و لزوم جوان‌گرایی موتلفه پاسخ داد، گذری هم به جایگاه ناطق‌نوری در بین اصولگرایان، سکوت ادامه‌دار هاشمی در قبال فتنه و تقلب و حمایت خاتمی از فتنه‌گران 88 زد.
 
دبیرکل حزب موتلفه به عنوان یک شخصیت‌سیاسی حزبی به تشریح آخرین وضعیت خانه احزاب و اتفاقاتی که بر این خانه گذشته است پرداخت و تاکید کرد که نفس مسیحایی نیز نمی‌تواند خانه احزاب را زنده کند. 

روحانی با افراد ناهماهنگ کابینه برخورد کند/ برخی اشتباهات مانع تحقق شعارهای دولت شده است

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رسول منتجب‌نیا عضو مجمع روحانیون مبارز در گفت‌وگو با روزنامه آفتاب یزد با بیان اینکه مواضع، شعارها و صلابت و قاطعیت آقای روحانی خوب است، در عین حال اظهار داشت: اشتباهاتی موجب شد شعارهای آقای روحانی در بسیاری از زمینه‌ها در دولت جامه عمل نپوشد که از جمله این موارد می‌توان به وزارت کشور اشاره کرد که متولی سیاست داخلی است.

منتجب‌نیا افزود: زمانی که ضعف‌هایی در وزارت کشور دیده می‌شود به طور طبیعی نمی‌توان برای سیاست داخلی پشتوانه و حامی فرض کرد و در چنین شرایطی سیاست داخلی رها شده و طیف متکی به قدرت می‌توانند تاخت و تاز کرده و ضربه‌هایی را وارد کنند.

قائم‌مقام حزب اعتماد ملی ادامه داد: بارها عرض کرده‌ام آقای دکتر روحانی یا باید محکم پای مواضع خود بایستد و نه فقط حرف بزند بلکه مقدماتی فراهم کند که اعضای دولت با وی هماهنگ باشند و هر کدام که کوتاهی کردند با او برخورد کند.

وی به دولت توصیه کرد: اشکالی ندارد که دولت آقای روحانی به یکسری تغییرات دست بزند و ترمیم در کابینه و معاونین خود را هر کدام که با مواضع ایشان هماهنگ نیست را آغاز کند.
لبخند تنها پاسخ احمدی‌نژاد به سؤالات مکرر خبرنگاران

مجلس ختم مرحوم مصلحی پدر حجت الاسلام حیدر مصلحی وزیر سابق اطلاعات ظهر امروز چهارشنبه با حضور مسئولان لشکری و کشوری در مسجدالنبی تهران برگزار شد.

در این مراسم محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور سابق کشورمان، در پاسخ به سؤال مکرر خبرنگاران در خصوص پرونده بابک زنجانی، حکم محکومیت محمدرضا رحیمی معاون ‌اول سابق وی و برنامه‌های اعضای دولت دهم برای حضور در انتخابات مجلس آینده تنها به لبخند زدن و احوالپرسی از خبرنگاران اکتفا کرد.

احمدی‌نژاد در پاسخ به این سؤال که بالاخره شما چه زمانی سکوت خود را خواهید شکست؟ گفت: انشاءالله خداوند همه شما و اعضای خانواده‌هایتان را سلامت نگه دارد.
ما حزب‌الله و فلسطینی‌ها را مسلح کردیم و از آنان دفاع می‌کنیم/اعمال داعش از کفار بدتر است

به گزارش حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، آیت‌الله اکبر هاشمی‌‌رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در اختتامیه همایش بین‌المللی علمای اسلام در حمایت از مقاومت فلسطین اظهارداشت: فلسطین راه خودش را پیدا کرده، اکنون روشن است که نیروهای مقاومت نمی‌توانند با تانک و هواپیما به جنگ صهیونیست‌ها بروند اما با موشک می‌توانند، زیرا موشک حساس است و صهیونیست‌ها خیلی ترسو هستند و خیلی زود فرار می‌کنند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اگر کرانه باختری نیز مانند مقاومت فلسطینیان در غزه و حزب‌الله لبنان به همان سبک مسلح شود، هیچ نقطه‌ای از رژیم صهیونیستی در امنیت نخواهد بود.
خرازی:‌درباره تشکیل ندا با خاتمی مشورت کردم

اما خبرها همچنان درباره تشکل ادامه دارد؛ صادق خرازی با اشاره به تشکیلات ندا گفت: درباره این تشکل با سیدمحمد خاتمی مشورت کردم.

خرازی همچنین درباره مجوز تشکل متبوعش نیز تصریح کرد: وضعیت مجوز تاسیس ندا هنوز مشخص نیست.

وی با اشاره به ارتباط نسل دوم و اول اصلاح‌طلبان با یکدیگر اظهار داشت:‌ مگر می‌شود نسل اولی‌ها با نسل دومی‌ها ارتباط نداشته باشند.

این فعال اصلاح‌طلب در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا فکر نمی‌کنید که این تشکل موجب چند دستگی میان اصلاح‌طبان شود، گفت: اصلاح‌طلبان 50 تشکل هستند و تشکیلات ندا هم می‌شود پنجاه و یکمین آن و این جوانان اصلاح‌طلب دیگر خودشان پیر شده‌اند.

خرازی با بیان اینکه درباره تشکیلات ندا با سیدمحمد خاتمی مشورت کرده‌ام اظهار داشت: ما با همه از جمله رهبری مشورت می‌کنیم و قانون اساسی،‌ولایت فقیه و حضرت امام را قبول داریم و در همین چارچوب نیز حرکت می‌کنیم.

وی درباره نظر رئیس‌جمهور اسبق درباره این تشکیلات گفت: آقای خاتمی با هر تشکلی موافق است.
تولید تئوریک فلسفی انقلاب اسلامی لازمه نظم نوین جهانی است/ چرایی تضعیف غربِ مبتنی بر اندیشه «کانت»

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اخیرشان با اعضای خبرگان رهبری، به تبیین تغییر نظم نوین جهانی و تزلزل پایه‌های اقتدار غرب در دو ساحت «فکری ارزشی» و «نظامی سیاسی» در این زمینه پرداختند.

در همین زمینه ابراهیم فیاض عضو هیئت علمی دانشگاه تهران و پژوهشگر اجتماعی در گفت‌و‌گوی مشروح با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، به تحلیل این موضوع و جایگاه انقلاب اسلامی در این نظم نوین پرداخت.

فیاض با بیان اینکه فضای فکری ارزشی غرب مبتنی بر اندیشه کانت، در حال تضعیف است، گفت: کانت تمام فلسفه و مباحث اخلاقی و اعتقادی را از بین برد و اباحه‌گری را در آورد و به اخلاق قراردادی بین انسان‌ها اکتفا کرد.
انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار