امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۰:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11082
تاریخ انتشار: ۷ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۱۷
تعداد بازدید: 231
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، در حاشیه اجلاس غیر رسمی سران عضو کشورهای پیمان امنیت جمعی در ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، در حاشیه اجلاس غیر رسمی سران عضو کشورهای پیمان امنیت جمعی در بیشکک قرقیزستان، «الماس بیک اتمبایف» رئیس جمهور قرقیزستان پس از خوشامد‌گویی به «ولادمیرپوتین» با درخواست وی برای گفت‌وگو در بیرون از ساختمان و در کنار رودخانه مواجه شد.
طرفین پس از خروج از کاخ ریاست جمهوری و حضور در کنار رودخانه در مورد چشم‌انداز توسعه مناسبات دوجانبه تبادل نظر کردند.

رئیس جمهوری روسیه به نوبه خود با ابراز سپاس از دعوت آتامبایف برای شرکت در نشست غیررسمی سران کشورهای عضو سازمان امنیت جمعی، این نشست را فرصت مناسب برای تبادل نظر روی مسائل روابط دو کشور و همچنین بررسی موضوعات امنیت منطقه‌ای دانست.
مهمان‌سرای «آک-‌سای» دولت قرقیزستان در 40 کیلومتری شهر بیشکک واقع بوده که محل برگزاری نشست غررسمی سران کشورهای عضو سازمان پیمان امنیت جمعی نیز است.

سران کشورهای عضو پیمان امنیت جمعی از ساعاتی پیش در نشستی غیررسمی در پایتخت قرقیزستان، مسائل مربوط به امنیت و ثبات در محدوده این پیمان را مورد بحث و بررسی قرار دادند.این نشست با حضور «ولادیمیر پوتین»، «نورسلطان نظربایف»، «الماس‌بیک آتامبایف» و «امامعلی رحمان» رؤسای جمهور روسیه، قزاقستان، قرقیزستان و تاجیکستان برگزار می‌شود.

منابع رسمی، بررسی طرح همکاری در جهت تقویت مبارزه با تروریسم، افراطگرایی و جنایات فرامنطقه‌ای با توجه به تحولات احتمالی در افغانستان را از دیگر موضوعات مهم در این نشست  عنوان کرده‌اند.پس از تعلیق عضویت ازبکستان در سازمان امنیت جمعی شش کشور ارمنستان، بلاروس، روسیه، قزاقستان، قرقیزستان و تاجیکستان عضویت آن را دارند.
سازمان امنیت جمعی براساس قرارداد در زمینه امنیت جمعی این کشورها که 15 می سال 1992 به امضا رسیده بود به عنوان یک نهاد فرعی جامعه همسود ایجاد شد.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها