امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۰۴:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110820
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 40
به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; علی‌اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک با کارلوس آلبرتو دایکاسا گونزالس معاون وزیر ...

به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; علی‌اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک با کارلوس آلبرتو دایکاسا گونزالس معاون وزیر امور خارجه مکزیک عصر امروز (شنبه 22 شهریورماه) در مرکز تحقیقات استراتژیک دیدار کردند.

علی‌اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک در این دیدار با اشاره به روابط دوجانبه کشور ایران با مکزیک گفت: رابطه دوجانبه میان این دو کشور به سال‌های خیلی دور برمی‌گردد و من دیدار‌هایی را از مکزیک به عنوان نماینده مجلس و وزیر امور خارجه در گذشته داشته‌ام.

وی ادامه داد: فرصت‌های بسیاری برای هر دو کشور در جهت گسترش و تنوع‌بخشی برای دو کشور وجود دارد.

ولایتی با اشاره به افزایش حجم مبادلات تجاری میان ایران و کشورهای لاتین تصریح کرد: مکزیک از این قاعده مستثنی نیست و هر دو کشور می‌توانند در زمینه اقتصادی و فنی همکاری داشته باشند با یکدیگر چرا که هر دو کشور سابقه‌ای طولانی را در زمینه مبارزه با استعمار دارند.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک در پایان با اشاره به اهمیت روابط اقتصادی میان دو کشور خاطرنشان کرد: روابط اقتصادی میان دو کشور از اهمیت بالایی برخوردار است که امیدواریم این امر بهبود یابد.

همچنین در ادامه این دیدار کارلوس آلبرتو دایکاسا گونزالس معاون وزیر امور خارجه مکزیک نیز در این دیدار گفت: من با هیأت اقتصادی متشکل از نمایندگان تجاری به ایران آمدم و دولت مکزیک علاقمند است علاوه بر شرکای سنتی خود با مناطق دیگر نیز ارتباط و تعامل داشته باشد.

وی تصریح کرد: ما به همکاری و تبادل‌نظر با ایران علاقمندیم و امیدواریم بتوانیم روابط موثری را برقرار کنیم.

ولایتی همچنین با اشاره به تحولات منطقه و عملکرد گروه‌های تروریستی داعش گفت: آنهایی که به وجود آورنده داعش بودند و به داعش کمک کردند تا فعالیت خود را در سوریه، عراق و منطقه گسترش بدهد امروز اقدام به مقابله با همین گروه تروریستی کردند اما باید گفت مبارزه با گروه تروریستی داعش بدون حضور ایران قطعا موفقیت‌آمیز نخواهد بود.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک با اشاره به روابط ایران و روسیه گفت: روابط ایران با روسیه خوب است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها