امروز : یکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 23
۰۴:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110828
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 10
به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; دریک پلامبلی نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل با علی‌اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک ...

به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; دریک پلامبلی نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل با علی‌اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک در ساختمان  این مرکز دیدار کرد.

در این دیدار نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل گزارشی از تحولات منطقه لبنان را به ولایتی ارائه کرد و بر حفظ امنیت و ثبات در لبنان تاکید و خواستار نظرات ایران در این زمینه شد.

ولایتی در این دیدار با بیان اینکه لبنان از نظر ایران کشور مهمی است و تحولات داخلی آن می‌تواند در منطقه تاثیر‌گذار باشد، تصریح‌کرد: روابط ایران و لبنان از سابقه طولانی برخوردار است که ارتباط خوبی را با جناح‌های مختلف داشته‌ایم ضمن اینکه تحولات لبنان را از نزدیک رصد می‌کنیم و ثبات لبنان برای جمهوری اسلامی از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به نقش جمهوری اسلامی در حفظ آرامش در لبنان تصریح‌کرد: ایران همواره از تمامیت ارضی این کشور دفاع کرده و بر همزیستی مسالمت‌آمیز جناح‌های مختلف تاکید می‌کند.

ولایتی با بیان اینکه مردم لبنان به ساختار سیاسی این کشور وفادار هستند، تصریح کرد: مردم لبنان به قانون اساسی این کشور پایبندند و علاقمند هستند که با همکاری جناح‌های سیاسی لبنان، رئیس‌جمهور منتخب کار خودش را شروع کند.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی از ابتدا مخالف تحولات صورت گرفته در سوریه و عراق بود، خاطرنشان کرد: برخی کشورها با تجهیز گروه‌های تروریستی در منطقه اقدام کردند اما امروز پی بردند که گروه تروریستی داعش از جمله گروه‌های خطرناکی هستند که هر کشوری در جهان را می‌توان با مشکلات جدی روبرو کنند.

ولایتی ادامه داد: ما مشابه حملات هوایی داعش را در کشور پاکستان، افغانستان و گروه‌های طالبان شاهد بودیم که آنان تمامیت ارضی این کشورها را زیر سوال بردند و به نقض قوانین بین‌المللی دست زدند که نتیجه آن امروز گسترس هرچه بیشتر تروریسم در منطقه است.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه محور صحبت‌هایش با نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور لبنان پیرامون اوضاع لبنان و منطقه بود تصریح کرد: لبنان کشور بزرگی نیست اما دموکراسی‌ترین حکومت را دارد و با وجود آنکه یک کشور عربی است دموکراسی واقعی در آن حاکم است و مردم به دموکراسی احترام می‌گذارند و حافظ دموکراسی هستند.

ولایتی با بیان اینکه انتخاب مردم لبنان مورد تائید جمهوری اسلامی ایران است، تصریح کرد: هرآنچه مردم لبنان بپسندند و هر رئیس‌جمهور و دولتی را انتخاب کنند مورد تائید جمهوری اسلامی ایران است و ما از هر حکومت مردمی‌ که مورد حمایت اکثر مردم لبنان و پارلمان این کشور باشد حمایت خواهیم کرد.

وی در پایان با بیان اینکه امیدواریم آرامش در لبنان برقرار باشد ابراز امیدواری کرد لبنان همواره در آرامش باشد و با همین قدرتی که در مقابل صهیونیست‌ها ایستاده است بایستد چرا که دیدیم چگونه با عوامل شورشی در کنار مرز‌های خود مبارزه کردند و آنها را به شکست کشاندند بنابراین نظر جمهوری اسلامی ایران نظر مردم لبنان است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار