امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۴:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110836
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 34
غلامرضا کردافشاری در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت ودرمان فارس گفت: آب و هوای محل زندگی، غذاهایی که مصرف می‌شود، میزان خواب و بیداری و تحرکت ،میزان خواب ...

غلامرضا کردافشاری در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت ودرمان فارس گفت: آب و هوای محل زندگی، غذاهایی که مصرف می‌شود، میزان خواب و بیداری و تحرکت ،میزان خواب و استراحت کردن و حالات روحی از نکات مهم در سبک زندگی است که رعایت آنها افراد را در پیشگیری از بیماری کمک می کند.

وی ادامه داد: آب‌وهوای سالم و تنفس در هوای پاک باعث طول عمر بیشتر می شود همچنین زمانی که افراد برای خواب و استراحت اختصاص می دهند نیز برای تنظیم هورمون های بدن مهم است مثلا خواب خوب از ساعت 9 شب تا حداقل 2 صبح است.

این متخصص طب سنتی گفت: در مقابل استراحت،ورزش مناسب و کافی نیز اهمیت دارد.ورزش باید در حدی نباشد که فرد دچار خستگی شدید شود یا احساس ضعف کند.

کردافشاری ادامه داد: حالات روانی مانند خشم، هیجان،نگرانی،ترس و افسردگی بر مزاج افراد تأثیر می گذارد و زندگی افراد را تحت الشعاع خود قرار می دهد بنابراین باید مراقب حالات روحی بود چراکه افزایش هریک از این حالات باعث بروز بیماری های جسمی می شود.

وی افزود: همچنین برای عمل دفع و رفع مزاج و پاکسازی بدن نیز بهتر است مصرف آلو و آبغوره را در رژیم غذایی خود قرار دهند و در موارد شدید تحت نظر پزشک به رفع آن اقدام شود آنچه مردم باید بدانند این است که دفع مناسب یعنی حداقل یک تا 2 بار در طول روز به طور کامل است.

انتهای پیام/
 
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها