امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۴:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110837
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
اکبر فاضل، در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس دفعات ایده‌آل مسواک زدن در شبانه روز را 5 بار اعلام و تأکید کرد: در صورت ممکن نبودن این کار ...

اکبر فاضل، در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس دفعات ایده‌آل مسواک زدن در شبانه روز را 5 بار اعلام و تأکید کرد: در صورت ممکن نبودن این کار دندان‌ها حتماً باید  3 بار در شبانه روز مسواک شود.

وی گفت: ارتباط جالبی بین دستورات اسلام درباره انجام اقدامات بهداشتی در هنگام اوقات شرعی پنجگانه و دفعات مورد نیاز و توصیه شده وجود دارد که در این ارتباط در اسلام توصیه شده است که نمازگزاران قبل از نمازخواندن دهان‌ و دندان خود را تمیز کنند.

اکبر فاضل مسواک زدن پیش از خواب را یکی از مهمترین دفعات مسواک زدن دانست و افزود: از زمان خوابیدن تا بیدارشدن از خواب دست کم 5 ساعت طول خواهد کشید و این زمان کافی است که کلونی‌های میکروبی شکل بگیرد چرا که دهان بسته است.

وی افزود: حال اگر از نخ دندان و مسواک استفاده کرده باشید و دهان را با آب نمک ولرم شست و شو دهیم تا PH اسیدی را به قلیایی تبدیل کنیم تا زمانی که کلونی‌های میکروبی شکل بگیرند شما از خواب بیدار شده و مجددا از مسواک استفاده خواهید کرد.

این دندانپزشک خاطرنشان کرد: کلونی میکروبی 4 تا 5 ساعت زمان لازم دارد تا شکل بگیرد و شروع به تکثیر کند پس اگر بتوانیم فاصله های مسواک زدن را به کمتر از 5 ساعت کاهش دهیم از تشکیل کلونی‌های میکروبی جلوگیری خواهیم کرد.

وی گفت: ایده‌آل این است که پس از صرف صبحانه نیز دهان و دندان را تمیز کرد به خصوص درباره افرادی که سر کار حاضر می‌شوند و تا زمان ناهار چیزی صرف نمی‌کنند؛ پس از ناهار و عصرانه نیز توصیه اکید داریم که همچون صبحانه دهان خود را بشویند.

اکبر فاضل خاطرنشان کرد: برخی مراجعان علت مسواک نزدن در طول روز را حضور در سر کار اعلام می‌کنند حال‌ آنکه تمام این افراد در هنگام مراجعت بر سرکار کیف دستی همراه دارند و می‌توانند لوازم مورد نیاز برای انجام اقدامات بهداشتی دهان و دندان را در کیف خود حمل کنند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها