امروز : یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 23
۰۰:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110841
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
فرهنگ غنی پور، متخصص ارتوپدی در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس درباره عارضه قوز انگشت شست پا گفت: قوز انگشت شست پا به علل ژنتیکی یا محیطی ...

فرهنگ غنی پور، متخصص ارتوپدی در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس درباره عارضه قوز انگشت شست پا گفت: قوز انگشت شست پا به علل ژنتیکی یا محیطی ایجاد می‌شود که درباره بروز این عارضه بر اثر عوامل محیطی باید این مسأله را نیز یادآور شد که در این مورد نیز فرد باید از نظر ژنتیکی نیز آماده ابتلا به این عارضه باشد تا شرایط محیطی این عارضه را تشدید کند.

وی تصریح کرد: پوشیدن کفش‌های نوک باریک و تنگ می‌تواند با فشار آوردن به انگشت شست و مفصل این انگشت عاملی برای قوز انگشت شست پا می‌شود.

غنی‌پور تأکید کرد: اگر افراد به موقع در صدد درمان قوز انگشت شست پا برآیند امکان رفع عارضه وجود دارد که معمولاً تجویز پدهای مخصوص، در مواردی کفش‌های مخصوص، ورزش و فیزیوتراپی را شامل می‌شود.

این متخصص ارتوپدی گفت: شیوه درمان و تصحیح عارضه قوز انگشت شست پا با توجه به عکس‌های گرفته شده و زاویه انگشت شست پا با انگشت کناری متفاوت خواهد بود که در موارد شدید می‌توان از انواع جراحی‌های توصیه شده استفاده کرد.

وی درباره شیوع قوز انگشت شست پا در زن و مرد خاطرنشان کرد: این عارضه بین زنان شایع‌تر از مردان است زیرا زنان بیش از مردان از کفش‌های نوک باریک استفاده می‌کنند.

غنی پور درباره علل مراجعه افراد برای درمان قوز انگشت شست پا گفت: در بیشتر موارد زنان به علت زیبایی برای درمان این عارضه مراجعه می‌کنند و در مواردی این عارضه باعث فشار بر روی مفصل انگشت و دردناک شدن مفصل شده و افراد را به مراجعه به پزشک وادار می‌کند. 

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها