امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۳:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110852
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 46
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اصفهان به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری اصفهان، «ایرنیا بوکووا» مدیرکل یونسکو در پیامی از

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اصفهان به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری اصفهان، «ایرنیا بوکووا» مدیرکل یونسکو در پیامی از میهمان‌نوازی گرم و میزبانی سخاوتمندانه رسول زرگرپور استاندار اصفهان در سفر به نصف جهان صمیمانه تشکر و قدردانی کرد.

مدیرکل یونسکو در این پیام نوشت: بازدید از بناهای باشکوه و آثار تاریخی اصفهان تأثیری فراموش نشدنی در من به یادگار گذاشت تا بتوانم غنای شگفت‌انگیز میراث فرهنگی پارسی را ارج نهم.

وی عنوان کرد: غنای شگفت‌انگیز میراث فرهنگی پارسی مظهر دانش، خرد و مداراگریست.

بوکووا یادآور شد: میراث فرهنگی پارسی می‌تواند با پویایی خود ایران و تمام بشریت را بهره‌مند سازد و به ما راه و رسم زندگی در کنار یکدیگر در عرصه تنوع و تفاوت را بیاموزد.

وی افزود: موضوع دیگری که در طول مأموریتم در ایران مرا تحت تاثیر قرار داد اهمیت دولت شما به تحقیق و توسعه علمی و ایجاد فضایی مساعد برای مشارکت زنان و جوانان در عرصه علم و فناوری است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه کارآفرینی زنان و جوانان در عرصه علم و فناوری نیز ستودنی است، تصریح کرد: من شاهد یک نمونه عالی آن در بازدید از شهرک علم و فناوری بودم.

وی تبادل نظر با کارشناسان استانداری اصفهان در زمینه مسائل مورد علاقه طرفین، خصوصا با توجه به اجرای پیشنهادات کمیته میراث جهانی را بسیار مناسب و سازنده دانست.

بوکووا تبادل نظر با کارشناسان و تأکید بر ضرورت و حفظ ارتباط گردشگری پایدار با توسعه شهری در میراثی از جمله مسجد جامع اصفهان را نیز سازنده خواند.

وی انگیزه سفر خود به ایران را دارای بنیان‌های مستحکمی که از گذشته بنا نهاده شده بود، عنوان کرد و خاطر نشان کرد: این سفر با هدف همکاری بیشتر سازمان یونسکو با کشور ایران و خصوصا استان اصفهان در راستای پیشبرد اهداف مشترک پایان یافت.

مدیرکل یونسکو آشنایی با استاندار اصفهان در سفر اخیر به جمهوری اسلامی ایران را مایه خرسندی دانست و افزود: مایلم از میهمان‌نوازی گرم جنابعالی و همکارانتان از بنده و گروهم در سفر به نصف جهان تشکر کنم.

وی همچنین از میزبانی سخاوتمندانه استاندار اصفهان در ضیافتی که فرصت مصاحبت با استاندار نیز فراهم آمد، تشکر کرد.

بوکووا ابراز امیدواری کرد که یونسکو همچنان از حمایت مؤثر استاندار اصفهان و استان اصفهان در اجرای فعالیت‌های متنوع آموزشی، علمی و فرهنگی بهره‌مند شود.

وی در پایان از طرف خود این اطمینان را داد که از هیچ تلاشی در این زمینه فروگذار ننماید.

انتهای پیام/ 2301/ع

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار