امروز : جمعه ۴ فروردین ۱۳۹۶ - 2017 March 23
۰۳:۵۲
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110857
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 26
  به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; وحید قبادی دانا در جلسه امضا تفاهمنامه همکاری بین سه سازمان جوانان هلال احمر، دانشگاه ...

  به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; وحید قبادی دانا در جلسه امضا تفاهمنامه همکاری بین سه سازمان جوانان هلال احمر، دانشگاه علمی کاربری هلال احمر و دانشگاه لایپزیک آلمان درباره سازماندهی حمایت های روانی و اجتماعی پس از بلایا(طرح سحر) به اهمیت استفاده از تجربه های بین المللی در حمایت های روانی و اجتماعی پس از حوادث تأکید کرد.
 
وی گفت: ما آماده استفاده از تجربیات بین‌المللی در حمایتهای روانی و اجتماعی در حوادث هستیم و این حمایتها تنها نباید به حوادثی مثل سیل و زلزله محدود شود و در تصادفات رانندگی هم با توجه به اینکه سالانه در کشور 19 هزار کشته می‌گیرد، باید مداخلات روانی برای بازماندگان انجام شود.

وی درباره همکاری با دانشگاه لایپزیک در امضای تفاهمنامه گفت: در سال گذشته تیمی از سازمان جوانان در دانشگاه لایپزیک برای کارگاه کاهش حوادث ترافیکی حاضر شد و در کنار این کارگاه در کارگاه دیگری درباره  حمایتهای روانی و اجتماعی پس از بلایا جلسه ای برگزار شد و قرار شد در ادامه در حوزه مداخلات روانی و اجتماعی پس از بلایا سازمان جوانان هلال احمر و دانشگاه لایپزیک مبادله تجربیات داشته باشند.

قبادی دانا با اشاره به همکاری های شکل گرفته گفت: در این مدت از آذر سال گذشته تا به امروز پیگیری های لازم بین سازمان جوانان هلال احمر و دانشگاه لایپزیک همکاری هایی برای مبادله دانشجو و برگزاری کارگاه، کنفرانس علمی و تور علمی صورت گرفته است.

وی افزود: امروز قرار بر این شد با امضای تفاهمنامه بتوانیم برای مداخلات روانی و اجتماعی پس از حوادثی مانند سیل و زلزله از تجربیات دو طرف استفاده کنیم.

قبادی دانا همچنین با اشاره به سه جانبه بودن این تفاهمنامه درباره نقش دانشگاه علمی کاربردی هلال احمر گفت: در کنار بحث اجرایی کار که توسط سازمان جوانان هلال احمر انجام می شود، دانشگاه علمی کاربردی هلال احمر در این تفاهم نامه بخش علمی را بر عهده می گیرد.

وی افزود: همچنین با توجه به حضور یکی از اساتید کشور دانمارک در این جلسه که در حوزه پیشگیری از اعتیاد فعالیت داشته است قرار شد سازمان جوانان هلال احمر در حوزه پیشگیری از اعتیاد در مرحله بعدی تفاهم نامه، همکاری داشته باشد.

رئیس سازمان جوانان همچنین با اشاره به اجرای طرح سحر گفت: در این طرح 800 نفر دانشجوی فارغ التحصیل در زمینه مداخلات روانی و اجتماعی پس از بلایا آموزش می بینند و در قالب تیم های 26 نفره متشکل از 13 نفر آقا و 13 نفر خانم در 10 استان کشور کارگاه های آموزشی برگزار می شود.

قبادی دانا گفت: هدف از امضای این تفاهمنامه تبادل تجربیات بین اساتید دانشگاه لایپزیک و دانشگاه علمی کاربردی هلال احمر ایران است که در بحث های مرتبط با کاهش حوادث ترافیکی، حمایت های روانی و اجتماعی پس از بلایا و پیشگیری از اعتیاد در سطح کشور در بالاترین حد و کیفیت علمی کارگاه های مشترکی برگزار شود و تبادل دانشجو داشته باشیم.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی ایران نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از همکاری شکل گرفته با گروه علمی دانشگاه لایپزیک به سابقه دانشگاه علمی کاربردی هلال احمر ایران اشاره کرد و گفت: این دانشگاه 13 هزار دانشجو در مقاطع تحصیلی مختلف دارد و در زمینه های مداخلات اجتماعی روانی پس از بلایا فعالیت می کند.

شجاعی زاده افزود: دانشگاه علمی کاربردی هلال احمر ایران رشته مداخلات روانی و اجتماعی پس از بلایا را در مقطع کارشناسی ارشد راه اندازی کرده است و این دانشگاه می تواند در زمینه استفاده از تجربیات علمی دو طرف همکاری داشته باشد.

در ادامه این جلسه خانم ویتروک رئیس دپارتمان حمایت های روانی در بلایای دانشگاه لایپزیک از همکاری با سازمان جوانان هلال احمر ایران ابراز خرسندی کرد و گفت: ما به دنبال یک همکاری دو طرفه بین سازمان جوانان هلال احمر ایران و دانشگاه لایپزیک هستیم و در این زمینه توانایی برگزاری کارگاه و تبادل دانشجو و استاد داریم.

پس از امضای تفاهم نامه همکاری بین سازمان جوانان هلال احمر، دانشگاه علمی کاربری هلال احمر و دانشگاه لایپزیک آلمان، مهمانان از موزه جمعیت هلال احمر و بخش های مختلف سازمان جوانان هلال احمر بازدید کردند و با فعالیت های این سازمان که برای سنین 5 تا 29 سال در قالب کانون های مختلف انجام می شود، آشنا شدند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار