امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۱۱:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110861
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، حجت الاسلام و المسلمین رضا رستمی مدیر کل فرهنگی و تربیتی سازمان زندانها اظهار داشت: نخستین دوره تربیت مربی پیشگیری ...

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، حجت الاسلام و المسلمین رضا رستمی مدیر کل فرهنگی و تربیتی سازمان زندانها اظهار داشت: نخستین دوره تربیت مربی پیشگیری اولیه از اعتیاد با حضور روحانیون منتخب از زندانهای سراسر کشور در تهران برگزار شد.

مدیر کل فرهنگی و تربیتی بیان داشت: با هدف آشنایی روحانیون با مواد مخدر، اصول پیشگیری از آسیب های اجتماعی این بلای خانمان سوز و سبک زندگی اسلامی ـ ایرانی ، دوره تربیت مربی پیشگیری اولیه از اعتیاد برای آموزش زندانیان و خانواده آنان برگزار شد.

رستمی با اشاره به نقش مهم روحانیون در پیشگیری از اعتیاد و حمایت از زندگی و سلامت انسانها تصریح کرد: این کارگاه سه روزه با حضور اساتید مجرب مرکز مشاوره دانشگاه تهران با رویکرد دینی و با سر فصل های همانند: شیوع شناسی مصرف مواد در جهان و ایران ، مصرف و وابستگی، مکانیسم زیست شناختی مصرف مواد، عوامل زمینه ساز مصرف مواد و عوامل خطر و محافظ، مبانی و اصول پیشگیری، سیاست ها، استراتژی ها و قوانین مرتبط با پیشگیری در جهان و ایران، مهارت های اساسی زندگی و نقش آن در پیشگیری و آشنایی با سبک زندگی اسلامی ـ ایرانی در دفتر آموزش و پژوهش سازمان زندانها برگزار شد.

مدیر کل فرهنگی و تربیتی در ادامه گفت: بی توجهی به باورهای مذهبی، فاصله گرفتن از ارزش های دینی و معنوی و در مقابل گرایش به ارزش های مادی و ظاهری یکی از عوامل مهمی است که باعث ایجاد انواع آسیب و معضلات اجتماعی از جمله اعتیاد می شود؛ معنویت به زندگی فرد جهت داده و از او به هنگام فشارهای روانی روزمره حمایت می کند و می تواند عامل باز دارنده در برابر آسیب های اجتماعی و خصوصاً پدیده شوم مواد مخدر باشد.

وی در پایان از اداره کل فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر و مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تهران به لحاظ همکاری و تعامل موثر با سازمان زندانها تقدیر و تشکر کرد و افزود: قطعاً با برنامه ریزی می‌توان موضوعاتی از قبیل مواد مخدر، اهمیت سلامت جسم و روح، شیوه های پیشگیری از اعتیاد و همچنین آموزش سبک زندگی اسلامی از طریق روحانیون و مبلغین در سطح جامعه گسترش داده و مخاطبین خود را در این زمینه آگاه نمود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها