امروز : پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 18
۱۵:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110867
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 36
  به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، سید حسین هاشمی در پایان نوزدهمین جلسه ستاد ساماندهی، پیشگیری و مقابله با ساخت و سازهای غیر مجاز استان تهران در جمع ...

  به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، سید حسین هاشمی در پایان نوزدهمین جلسه ستاد ساماندهی، پیشگیری و مقابله با ساخت و سازهای غیر مجاز استان تهران در جمع خبرنگاران با اشاره به جلسه امروز اظهارداشت: در این جلسه گزارشی از سوی مسئولان ذیربط درباره اقدامات انجام شده و مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز ارائه شد.

وی تصریح کرد: جهاد کشاورزی، منابع طبیعی، آب منطقه، راه و شهرسازی هرکدام گزارشی را از اقدامات انجام شده و احکام صادر شده در حوزه مقابله با ساخت و ساز غیر مجاز ارائه کردند.

هاشمی ادامه داد: در این جلسه بنده از نحوه صدور احکام و اجرای آن نیز از مسئولان ذیربط گزارش خواستم که در رابطه با ساخت و ساز غیر مجاز چه اقداماتی انجام شده است که دستگاه‌های ذیربط گزارشات خود را ارائه کردند که البته برخی از دوستان توضیحاتی داشتند و بنده تاکید کردم که هیچ توجیهی قابل قبول نیست.

استاندار تهران با تاکید بر اینکه باید احکام صادر شده در خصوص ساخت و سازهای غیرمجاز اجرا شود، گفت: در این زمینه مشکلاتی از سوی دستگاه‌های ذیربط در زمینه تأمین نیرو، تجهیزات و امکانات مطرح شد که در نهایت قرار شد در این بخش تمهیدات لازم در نظر گرفته شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه ستاد ساخت و سازهای غیرمجاز در استانداری مسئولیت هماهنگی فی مابین دستگاه‌ها را به عهده خواهد داشت، گفت: احساس می‌کنم این جلسات چند حسن دارد که در ابتدا می‌توان به این موضوع اشاره کرد که ما نسبت به مسائل به روز هستیم.

هاشمی بیان داشت: گزارشاتی که در جلسات ارائه می‌شود نسبت به گذشته از لحاظ احکام و اجرا قابل قبول است.

استاندار تهران بیان داشت: صدور احکام و اجرا نسبت به گذشته قابل قبول تر است و مجموع گزارشات نسبت به سالهای قبل نیز از لحاظ اجرا بسیار مطلوب‌تر است.

وی گفت: مسبت به سالهای قبل آمار احکام صادره و اجرا شده قابل مقایسه نیست ولی گستره ار بسیار زیاد است و در این جلسات موظف کردیم که در شهرستان‌ها نقاط اسیب‌پذیر در بحث ساخت و سازهای غیرمجاز شناسایی و در نهایت گزارشات لازم ارائه شود.

وی در ادامه به همکاری قوه قضاییه در صدور احکام ساخت و سازهای غیرمجاز اشاره کرد و گفت: از دستگاه قضا نیز در این زمینه کمال تشکر را دارم.

هاشمی بیان داشت: در این جلسه نیز تاکید شد دستگاه‌هایی مثل جهاد کشاورزی، منابع طبیعی و شهرداری، آب منطقه و شهرسازی براساس قانون اجازه تخریب را دارند بتوانند در این بخش ورود پیدا کنند چرا که دستگاه‌های اشاره شده نیازی به حکم قضایی ندارند و می‌توانند براساس وظیفه ذاتی خودشان اقدام کنند.

استاندار تهران ادامه داد: با توجه به قانون و وظایفی که برای دستگاه‌های مسئول مشخص شده است امیدواریم دستگاه‌های اشاره شده پیش‌دستی کنند تا نیاز به مراجع قضایی در صدور حکم نباشد و کارها راحت‌تر انجام گیرد.

وی در ادامه در پاسخ به این پرسش که چه تعداد از آرای صادر شده برای تخریب ساخت و سازهای غیر مجاز اجرا شده‌اند گفت: در برخی از جاها 60 و در برخی از مناطق 70 درصد از آراءها اجرا شده است و در استان تهران نیز کل احکام باید صادر شود و نباید احکامی که قوه قضاییه صادر می‌کند به تأخیر بیفتد.

وی اظهار امیدواری کرد: احکام صادر شده به ترتیب اجرا شود و این کار به صورت اتوماتیک وار عملیاتی شود و با این کار از ساخت و سازهای غیر مجاز جلوگیری شود.

هاشمی در پایان و در پاسخ به این پرسش که چه میزان از ساخت و سازهای غیر مجاز مربوط به مسئولان است، گفت: ما نمی‌خواهیم در این موضوع ورود پیدا کنیم و دنبال اجرای قانون هستیم و اگر بخواهیم دنبال این موارد باشیم حاشیه‌های زیادی خواهد داشت و اگر احساس کنیم ساخت و سازها به اشخاص خاص تعلق دارند گزارشات آن را به صورت محرمانه ارائه خواهیم کرد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار