امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۱:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110868
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل روابط عمومی و ارتباطات دادگستری استان تهران نشست شورای مدیران دادگستری کل استان تهران به ریاست ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل روابط عمومی و ارتباطات دادگستری استان تهران نشست شورای مدیران دادگستری کل استان تهران به ریاست غلامحسین اسماعیلی در محل سالن ولایت واقع در مجتمع امام خمینی (ره) برگزار شد.

رئیس کل دادگستری استان تهران در این نشست با اشاره به فرازی از خطبه 216 نهج البلاغه اظهار داشت: قرار گرفتن در مناصب دولتی،‌ حقوق و تکالیفی به دنبال دارد و از آنجایی که ما در یک نظام اسلامی خدمت می کنیم باید توجه داشته باشیم که بخش عمده ای از حقوق و تکالیفی که بر عهده ماست، شرعی بوده و از ناحیه خداوند متعال وضع شده است و ما صرفاً‌ با تکالیف قراردادی مواجه نیستیم.

وی افزود: به همین جهت باید با احساس تکلیف مضاعف در رعایت حقوق و مقررات کوشا باشیم و بدانیم که در صورت رعایت متقابل حقوق و تکالیف کارگزاران و مردم نسبت به یکدیگر حق،‌ عزت یافته و اسلام تبلور پیدا می کند و عدالت و سنت های پیامبر  و اهل بیت (ع) به اجرا درآمده و جامعه اصلاح می یابد و ثمره عینی آن استمرار و بقاء حکومت اسلامی خواهد بود و ثمره بعدی اینکه ناامیدی دشمنان را به دنبال خواهد داشت.

اسماعیلی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: دوره جدید مدیریت قوه قضائیه با انتصاب مجدد حضرت آیت الله آملی لاریجانی آغاز شده و باید گفت که دوره اول ریاست ایشان بر قوه قضائیه همچنان که از متن ابلاغیه مقام معظم رهبری بر می آید، در ابعاد مختلف موفقیت آمیز بوده چرا که معظم له در حساس ترین شرایط کشور، مسئولیت سنگین و خطیر دستگاه عدلیه را پذیرفتند و پس از گذشت 5 سال امروز آرامترین و امن ترین شرایط را شاهد هستیم.

رئیس کل دادگستری استان تهران تأکید کرد: البته طی این مسیر دشوار در سایه تلاش ها و زحمات ارزشمند همکاران قضایی و اداری در رده های مختلف بوده که جای شکرگزاری به درگاه خداوند دارد.

وی ادامه داد: همکاران ما در دادگستری استان تهران زحمات زیادی کشیده اند و کارهای فراوانی صورت گرفته است که بعضاً‌ با مجموع اقدامات سایر استان ها برابری می کند، ناگفته نماند که پرونده های این دادگستری از حیث کیفیت فوق العاده پیچیده و ملی و دارای اهمیت خاصی هستند که اقدامات و تلاش های همکاران ما در استان تهران جای تقدیر و تشکر دارد.

اسماعیلی با تأکید مجدد بر اهمیت سلامت دستگاه قضایی و ارتقاء کارآمدی آن اظهار داشت: ایران اسلامی امروز در جامعه بین المللی مهم و تاثیرگذار است و انقلاب اسلامی برای بسیاری از مردم جهان نمونه و الگو بشمار می رود.

وی افزود: در عرصه امور داخلی کشور نیز باید در خصوص سلامت جامعه و برخورد با بی عدالتی ها و همچنین اجرای عدالت تلاش های بیشتری صورت گیرد تا از این حیث هم بهترین الگو باشیم، سلامت همه ارکان جامعه در گرو استقلال،‌ اقتدار و سلامت قوه قضائیه است و دستگاه قضایی چنانچه بخواهد در این عرصه موفق شود باید درون قوه از عیوب و اشکالات مبرا باشد.

اسماعیلی گفت: شاخصه مهم در این رابطه التزام عملی دادگستری و قضات به قانون و اجرای آن است، در این راستا بار دیگر به موضوع مهم رعایت نظم و انضباط اداری تأکید می کنم و در این قضیه کاملا جدی هستیم چرا که از نشانه های موفقیت مدیر در یک مجموعه، وجود نظم و انضباط در عرصه های مختلف آن مجموعه است، البته این موضوع می تواند از حیث محتوایی و یا شکلی مورد نقد همکاران قرار گیرد، بنابراین لازم است کلیه مدیران در مجموعه های زیر نظر خود به این امر تاکید کرده و به طور دوره ای گزارشی از میزان تحقق مراتب مذکور را اعلام کنند.

وی در ادامه افزود: بزودی تیم های مدیریتی به واحدهای قضایی مراجعه و نسبت به ورود و خروج همکاران نظارت و بازرسی خواهند کرد.

اسماعیلی تصریح کرد: نظارت بدواً‌ در جهت صیانت از خود همکاران بوده و البته در مرحله‌ای نیز برخورد با متخلفین احتمالی است البته به غیر از نظم و انضباط و ارتقاء‌ سلامت،‌ اهداف دیگری از قبیل ساماندهی اجرای احکام،‌ رسیدگی به پرونده های مسن،‌ کاهش اطاله در رسیدگی و ... نیز در زمره برنامه های دادگستری قرار دارد که در هر یک از این موارد اقدامات لازم صورت خواهد گرفت.

رئیس کل دادگستری استان تهران در پایان سخنان خود بر ضرورت پاسخگویی محتوایی مدیران واحدهای قضایی و ستادی به مکاتبات استان و اطلاع رسانی بموقع راجع به پرونده های مهم  و همچنین جدی گرفتن جلسات بویژه شورای مدیران تاکید کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها