امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۳:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110883
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 68
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از آسوشیتدپرس، «باراک اوباما» با تفاوت قایل شدن بین عملیات نظامی علیه گروهک افراطی داعش  و جنگ ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از آسوشیتدپرس، «باراک اوباما» با تفاوت قایل شدن بین عملیات نظامی علیه گروهک افراطی داعش  و جنگ های چند دهه ای در عراق و افغانستان گفت نباید اشتباهات گذشته را تکرار کرد.
اوباما در گفت‌وگوی رادیویی هفتگی خویش گفت مبارزه با داعش تنها جنگ آمریکا نخواهد بود.
«باراک اوباما» جنگ با داعش را بر اساس یک استراتژی و متضمن تضعیف در مرحله اول و نابودی این گروه در گام پایانی ارزیابی کرد.
وی در این خصوص گفت که «استراتژی ما رو به جلو است و به سمت تضعیف و نابودی این گروه تروریستی است.»
رئیس کابینه وزرای آمریکا نیز همانند یکی دیگر از مقامات غربی، به وجه تسمیه «دولت اسلامی عراق و شام» پرداخت و گفت:  این گروه اسلامی نیست، هیچ‌دینی کشتن انسان‌های بی‌گناه را تأیید نمی‌کند. حتی اکثر قربانیان این گروه، مسلمان هستند.
پیش از این، «لوران فابیوس» وزیر خارجه فرانسه گفته بود که داعش نه اسلامی است و نه دولت و نباید برای خطاب قرار دادن این گروهف از واژه دولت اسلامی استفاده کرد.
رئیس‌جمهور همچنین به جایگاه بین‌المللی و اساس و بنیان این گروه پرداخت و گفت: «هیچ دولتی این گروه را به رسمیت نمی‌شناسد و اگر بخواهم صراحتا بگویم، داعش یک سازمان تروریستی است.»
وی افزود: «بهترین راه برای شکست گروه‌هایی مانند داعش، اعزام تعداد زیادی نیروهای نظامی آمریکایی و به راه انداختن جنگ زمینی در قلب خاورمیانه نیست، این به نفع ما نیست، در حقیقت این کار تنها به تقویت افرا‌گرایی می‌انجامد.»
اوباما پیش‌تر از حمله هوایی علیه داعش در عراق و سوریه خبر داده بود. وی همچنین از آموزش و تجهیز گروه های مخالف و معتدل سوری خبر داده بود.
انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها