امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۲:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110884
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روزنامه «دیلی اکسپرس»، تنها چند روز مانده تا همه‌پرسی استقلال اسکاتلند، سران «وست مینستر» ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روزنامه «دیلی اکسپرس»، تنها چند روز مانده تا همه‌پرسی استقلال اسکاتلند، سران «وست مینستر» (نخست‌وزیری انگلیس) را وحشت و اضطراب فراگرفته است.

«دیوید کامرون» نخست وزیر انگلستان، با وعده تفویض اختیار از سوی وست مینستر به مجلس «هالیروود» (پارلمان اسکاتلند) در ادینبرو، به نتیجه نظرسنجی به نفع «الکس سموند» رهبر حزب ملی اسکاتلند که کمپین موافقان استقلال را هدایت می‌کند، واکنش نشان داد.

بسیاری از نمایندگان حزب محافظه کار در پارلمان، بسته تفویض اختیار پیشنهادی کامرون را به «پودینگ یک هفته مانده» (غذای مانده) تشبیه می‌کنند و این واقعیت که طرح مورد اشاره، بار نخست توسط «گوردون براون» نخست وزیر و رهبر پیشین حزب کارگر انگلستان مطرح شده، پذیرش آنرا ناخوشایندتر می‌کند.

روز چهارشنبه در مجلس عوام، «کریستوفر چاپ» یکی از اعضای ارشد هیات قانونگذاری عضو حزب محافظه کار، خواستار آن شد که بدانند «چرا سیاست دولت در تفویض اختیارات به طور ناگهانی و با این شدت تغییر کرده است.» وزیر پیشین کابینه محافظه کار، «جان ردوود» نیز با ابراز نگرانی‌ شدید درباره باقی بخش‌های پادشاهی پرسید: «چه کسانی برای انگلستان صحبت می‌کنند؟»

یکی دیگر از از اعضای محافظه‌کار هیات قانونگذاری به دیلی اکسپرس گفت: «این پیشنهاد از کجا آمده؟ هیچکس با ما مشورت نکرده است. این طرح مشکلات بسیاری بوجود خواهد آورد.»

آنها در عجبند که چرا ناگهان «حزب محافظه‌کار» و «احزاب حامی اتحاد» دیگر نه محافظه‌کار هستند و نه به همبستگی باور دارند.

پس از آنکه کامرون، روز چهارشنبه در ادینبرو از رای‌دهندگان با لفظی نه چندان مودبانه یاد کرد، در وست مینستر، نمایندگان به شوخی، پیشنهاد می‌دهند حزب محافظه‌کار به همان لفظ بکاربرده شده توسط آقای نخست وزیر تغییر نام دهد.

خطر برای آقای کامرون، «اِد میلیبند» رهبر حزب کارگر و «نیک کلگ» معاون لیبرال دموکرات آقای نخست وزیر، آنست که رای‌دهندگان بدگمان، از معامله تفویض اختیار بویی فراحزبی استشمام کنند. این امر بار دیگر از ناتوانی تشکیلات سیاسی در ایستادگی دربرابر خواست مردمی که حس می‌کنند مورد بی‌توجهی وست مینستر واقع شده‌اند، حکایت دارد.

به نوشته دیلی اکسپرس، کامرون که پیش از این در تلاش بود با پیش گرفتن نسخه معتدل‌تر سیاست‌هایش در خصوص مهاجرت و حضور در اتحادیه اروپا، پشتیبانی «نایجل فاراژ» رهبر «یوکیپ»،(حزب استقلال انگلستان) را بدست آورد، در تلاشی مشابه اینبار سعی دارد، با پیشنهاد «تفویض اختیار» رای استقلال طلبان اسکاتلند را یک شبه بخرد، با این حال به نظر می‌رسد که وی در هر دو مورد شکست خورده است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها