امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۴:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110888
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 44
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، دفتر مطبوعاتی کاخ ریاست جمهوری افغانستان امروز با انتشار اطلاعیه‎ای اعلام کرد «حامد ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، دفتر مطبوعاتی کاخ ریاست جمهوری افغانستان امروز با انتشار اطلاعیه‎ای اعلام کرد «حامد کرزی» رئیس جمهور این کشور هیئتی را برای بررسی موضوع حفر خندق از سوی نظامیان پاکستانی در امتداد خط دیورند به منطقه اعزام کرده است.

بر اساس این اطلاعیه، رئیس جمهور افغانستان برای ارزیابی و بررسی این موضوع هیئتی را تحت سرپرستی معاون وزارت کشور و عضویت معاونان وزارت خارجه، وزارت دفاع و سرحدات و قبایل این کشور همراه با تیم فنی مربوطه به این منطقه اعزام کرده است.

این هیئت موظف است با توجه به اسناد و شواهد تاریخی و موقعیت این خندق، گزارشی را در خصوص چرایی این اقدام پاکستان ظرف 10 روز آینده به دفتر ریاست جمهوری گزارش دهد.

ارتش پاکستان 2 روز پیش، برای جلوگیری از ورود غیرقانونی از مرز افغانستان و بازگشت شبه‌نظامیانی که بر اثر عملیات ضرب عضب به آن طرف مرز گریخته‌اند، اقدام به حفر خندق کرد.

سرهنگ فهیم فرمانده ارشد نیروهای حفاظت مرزی پاکستان (اف سی) در جمع خبرنگاران گفت: کار حفر خندق و غارهای حفاظتی به سرعت انجام می‌شود تا بتوان امنیت کامل را در بخشی از مرز 2200 کیلومتری بین 2 کشور برقرار کرد.

فهیم افزود: هدف اصلی از حفر خندق جلوگیری از قاچاق کالاهای غیر قانونی و ممنوعه از افغانستان است.

سرهنگ فهیم خاطرنشان کرد: یکی دیگر از اهداف حفر این خندق جلوگیری از حمله غافلگیرانه شبه‌نظامیان از افغانستان می‌باشد.
انتهای پیام/.
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها