امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۰۳:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110890
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پایگاه خبری صهیونیستی «واللا» فاش کرد که کابینه رژیم صهیونیستی به دنبال ترور «خالد مشعل» در قطر و در ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پایگاه خبری صهیونیستی «واللا» فاش کرد که کابینه رژیم صهیونیستی به دنبال ترور «خالد مشعل» در قطر و در خلال جنگ اخیر غزه بوده است اما «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از ترس تیرگی روابط تل‌آویو و واشتنگتن با این اقدام مخالفت کرده است زیرا میان آمریکا و قطر به عنوان مکان مورد نظر ترور، روابطی قوی حکمفرماست.

بر اساس این گزارش، طرح ترور مشعل از سوی «آویگدور لیبرمن» وزیر خارجه، «موشه یعلون» وزیر جنگ و «لاپید» وزیر دارایی پیشنهاد شده و موساد نقشه‌ای مفصل برای این ترور ارائه داده بود اما به چند دلیل از آن صرف نظر شد.

واللا در ادامه افزود: در لحظات پایانی از طرح ترور صرف نظر شد زیرا  اگر این کار انجام می‌شد انگشت اتهام به سمت تل‌آویو نشانه می‌رفت و این به معنای تیرگی روابط میان آمریکا و تل‌آویو است. «اسرائیل» بخوبی می‌داند که میان آمریکا و قطر روابط خوبی برقرار است و خالد مشعل پس از سال 2012 که برای زندگی به قطر رفته است، مورد حمایت این کشور است.

بر اساس این گزارش، موساد چند طرح برای ترور خالد مشعل ارائه بود که از جمله آنها هدف قرار دادن وی با یک هواپیمای بدون سرنشین بود و طرح دیگر آن ترور وی در قالب یک تیم گردشگری مانند طرح ترور «محمود المبحوح» در سال 2009 بود و همچنین پیشنهاد منفجر کردن خودروی وی نیز از جمله گزینه‌ها بود.

از سوی دیگر واللا افزود که شاید رژیم صهیونیستی از ترور مشعل منصرف شد تا گزینه جانشین وی که شاید خطرناکتر از او باشد بر سر کار نیاید و ترجیح می‌دهد مشعل باقی بماند زیرا تفکر وی را می‌شناسد و افسران اطلاعاتی مواظب تحرکات او هستند، و دیگر اینکه نتانیاهو از شکست دوباره در این عملیات هراس داشت.
انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها