امروز : چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 25
۲۳:۴۲
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 1109
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۲۹
تعداد بازدید: 239
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، حجت‌الاسلام مصطفی پورمحمدی عضو ائتلاف پنج‌گانه و از نامزدهای انتخابات آتی ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، حجت‌الاسلام مصطفی پورمحمدی عضو ائتلاف پنج‌گانه و از نامزدهای انتخابات آتی ریاست جمهوری در نشست خبری که در محل باشگاه خبرنگاران جوان برگزار شد، طی سخنانی ضمن تسلیت به مناسبت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) اظهارداشت: جامعه ما از برکات و الهامات جاودانه ائمه اطهار برخوردار است.

وی سپس به ارائه برنامه مکتوبش که در اختیار خبرنگاران قرار گرفت اشاره کرد و افزود: ما یک برنامه جامع و کاملی ارائه کردیم و آن را در اختیار خبرنگاران قرار دادیم تا برنامه‌های ما در  حوزه تولید، اشتغال و مسائل مختلف مورد بررسی قرار بگیرد.

پورمحمدی با بیان اینکه با تحقق برنامه‌اش برای دولت یازدهم دولتی قانونمند، ملتی ثروتمند و ایرانی قدرتمند حاصل خواهد شد، افزود: در برنامه خود از حضرت حافظ که فرمود آسایش دو گیتی تفسیر این دو حرف است، با دوستان مروت با دشمنان مدارا بهره گرفته‌ام؛ البته حافظ نیز مدارا را به معنای تدبیر تعریف کرده است و تدبیر در بیان مقام معظم رهبری به معنای عزت، حکمت و مصلحت است.

نامزد انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری با اشاره به اهمیت اخلاق مداری، تاکیدکرد: بنده آماده‌ام تا فعالیت‌هایم را اخلاق‌مدارانه دنبال کنم تا حداقل بداخلاقی‌ها را کم کنم.

لذا بر همین اساس بود که به دوستان گفتم ما به دنبال رای حلال هستیم، بنابراین دروغ نمی‌گوییم، تهمت نمی‌زنیم و بداخلاقی نمی‌کنیم.

خبرنگاری از پورمحمدی پرسید که آیا او و حجت‌الاسلام ابوترابی نمایندگان جامعه روحانیت در ائتلاف پنج‌گانه هستند یا نه که وی در پاسخ گفت: بنده و آقای ابوترابی عضو جامعه روحانیت مبارز هستیم نه اینکه نامزد این جامعه باشیم؛ جامعه روحانیت مبارز فعلا درباره نامزد مورد حمایتش اعلام موضع نکرده است. البته ما در ائتلاف خود با جامعه روحانیت رایزنی‌هایی انجام داده‌ایم.

پورمحمدی در پاسخ به سوال خبرنگاری که از وی پرسید آیا وعده انتشار جزئیات فساد بانکی را محقق خواهد کرد یا نه گفت: بنده نگفتم که اسناد فساد بانکی را منتشر می‌کنم. ما مرد پایداری در وعده‌های خود هستیم و اگر حرف بزنیم عمل خواهیم کرد.

وی در پاسخ به سوال دیگری درباره ساز و کار جامعه روحانیت مبارز برای انتخابات آتی، تصریح کرد: ساز و کار جامعه روحانیت ائتلاف است. جامعه روحانیت تلاش می‌کند تا اصولگرایان به ائتلاف برسند و بنا ندارد خودش نامزد معرفی کند مگر اینکه اصولگرایان به ساز و کار و نظر واحد برسند؛ البته جامعه روحانیت رایزنی‌هایی نیز با جامعه مدرسین انجام داده و دیدگاه جامعه مدرسین نیز به جامعه روحانیت نزدیک است.

پورمحمدی در پاسخ به سوالی درباره وضعیت سازمان بازرسی کشور در ایامی که وی مشغول فعالیت برای انتخابات ریاست جمهوری است، اظهار داشت: فعالیت سازمان بازرسی زیاد است و بر همین اساس بنده برای کاندیداتوری در انتخابات از سازمان بازرسی مرخصی گرفته‌ام؛ قائم مقام و مدیران قوی در سازمان بازرسی هستند که می‌توانند برنامه‌ها را به پیش ببرند.

وی با بیان اینکه قانون انتخابات ریاست جمهوری استعفا را برای مدیران اجرایی کشور پیش‌بینی نکرده است افزود: بنده غیر از دو روز اول سال، در تمامی روزهای نوروز تعطیل در سازمان حضور یافتم و برنامه آینده را به قائم مقام و مدیران اجرایی ارائه کردم و حتی به نظر رئیس قوه قضائیه نیز رساندم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به سوال دیگری درباره مشکلات اقتصادی کشور گفت: بنده در برنامه‌ای که امروز به خبرنگاران ارائه خواهم کرد برنامه‌های خود را نوشته‌ام؛ محور برنامه‌های اقتصادی من اهمیت به تولید است. چرا که ما باید با حمایت از تولید زمینه اشتغال را فراهم کنیم؛ حوزه انرژی، صنعت، ترانزیت و توریست از حوزه‌های برجسته اقتصادی است که بنده درباره آن برنامه‌های خود را ارائه کرده‌ام.

پورمحمدی درباره اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها نیز گفت: متاسفانه این قانون با اجرای غلط و ناتمام مشکلاتی را درست کرد اما باید ادامه داشته باشد. بنده معتقدم حتی برخی‌ها باید یارانه بیشتری بگیرند. اما درباره اجرای این قانون معتقدم که ما می‌توانستیم با هزینه‌ای که برای پرداخت یارانه‌ها صرف کرده‌ایم طوری رفتار می‌کردیم که امروز با کاهش تورم و افزایش قدرت خرید مردم مواجه می‌شدیم. اما متاسفانه این طور نشد.

رئیس سازمان بازرسی کشور در پاسخ به سوالی درباره برگزاری همایش موسوم به همایش انحرافی‌ها در ورزشگاه آزادی، گفت: بنده در این روزها در مرخصی هستم اما شنیدم که دوستانمان در سازمان بازرسی طی نامه‌‌ای به سازمان میراث فرهنگی که متولی این برنامه است سوالاتی را مطرح کرده است؛ سازمان بازرسی درباره هدف برگزاری این همایش و منبع اعتبار مالی این همایش توضیحاتی را از میراث فرهنگی خواسته است؛ سازمان بازرسی اعلام کرده که اگر دولت بخواهد از این همایش استفاده تبلیغاتی کند، تخلف محرز از قانون انجام داده است.

یکی از خبرنگاران اصلاح طلب از پورمحمدی درباره اتهامات احمدی‌نژاد به موسوی در مناظره تلویزیونی و سکوت اصولگرایان درباره اقدامات احمدی‌نژاد که وی آن را بداخلاقی سیاسی می‌دانست پرسید که این نامزد اصولگرا در پاسخ گفت: ما در مقابل آن بداخلاقی‌ها موضع گرفتیم و حتی رهبر معظم انقلاب آن را تقبیح کرد.

وی خطاب به خبرنگار اصلاح طلب گفت: با عرض معذرت باید به شما بگویم که بداخلاقی‌های سیاسی را اصلاح‌طلبان آغاز کردند و متاسفانه دوستان تازه کار ما نیز از آنها یاد گرفتند؛ بخشی از پیروزی آقای خاتمی حاصل تخریب‌های غیر اخلاقی بود. یادمان نمی‌رود اصلاح‌طلبان چه برخوردهایی با آقای هاشمی داشتند و در روزنامه‌هایشان چگونه خدمتگزاران انقلاب را مورد هجمه قرار می‌دادند.

خبرنگاری از پورمحمدی پرسید آیا نظر سنجی‌هایی که برخی اعضای ائتلاف پنج‌گانه از آن سخن می‌گویند ملاک انتخاب نامزد نهایی است که وی در پاسخ گفت: اینگونه القا نکنید که برخی دوستان چنین نظری داشتند. ضمن اینکه ممکن است بنده 10 روز پیش درباره نظرسنجی‌ها مطلبی بگویم اما این دلیل نمی‌شود  که امروز هم به آن نظرسنجی استناد کنیم.

پورمحمدی در پاسخ به سوالی درباره حضور یا عدم حضور خاتمی در انتخابات ریاست جمهوری گفت: این سوال را باید خودشان جواب دهند اما شنیدم ایشان خودشان گفته‌اند چون اصلاح‌طلبان قائل به چرخش مدیریت و نخبگان بوده‌اند صلاح نیست که ما که رئیس‌جمهور بوده‌ایم دوباره به صحنه بیاییم؛ امیدواریم که آقایان به آنچه می‌گویند ملتزم باشند.

وی در پاسخ به سوالی درباره مشکلات کارگران گفت: بنده با بخشی از کارگران گفت‌وگوهایی داشته‌ام. آنها از عدم اجرای قانون گله‌مند هستند؛ در حوزه کارگری ما قانون داریم اما متاسفانه اجرا نمی‌شود.

آینده سیاسی محمود احمدی‌نژاد سوال یکی از خبرنگاران از پورمحمدی بود که وی در پاسخ گفت: در کشور ما باید حرمت مدیران حفظ شود. طبیعتا بنده اگر رئیس دفتر اجرایی شوم این خط را تهدید خواهم کرد همانطور که در وزارت کشور حتی حرمت مدیران اصلاح‌طلب را نگه داشته‌‌ام و تلاش کردم که حرمتشان حفظ‌شود.

پورمحمدی در پاسخ به سوال دیگری درباره برنامه‌هایش در حوزه سیاست خارجی افزود: در این حوزه ما باید ابتدا فشارها را کم کنیم و با استفاده از دیپلمات‌های توانمند وضعیت را بهتر کنیم و ائتلاف علیه خودمان را بشکنیم.

خبرنگاری از پورمحمدی درباره نامه متکی به محسن رضایی درباره حضور در ائتلاف پنج‌گانه پرسید که این عضو ائتلاف پنج‌گانه در پاسخ گفت: همانطور که ما در ابتدا گفته بودیم ائتلاف ما یک  ائتلاف باز است و همه نیروهای اصولگرا می‌توانند به آن اضافه شوند و طبیعتا این وضعیت درباره آقای رضایی نیز وجود دارد.

این نامزد انتخابات دوره یازدهم ریاست جمهوری در پاسخ به سوالی درباره رایزنی ائتلاف پنج‌گانه با ائتلاف پیشرفت گفت: دبیر ما با رئیس ستاد انتخابات ائتلاف پیشرفت مذاکراتی داشته و این مذاکرات ادامه خواهد داشت.
انتهای پیام/  
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها