امروز : سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 23
۰۰:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11090
تاریخ انتشار: ۷ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۱۷
تعداد بازدید: 104
به گزارش خبرگزاری فارس، روزنامه آمریکایی «ورلد تریبیون» با استناد به گزارش جدید اندیشکده آمریکایی «لگزینگتون» از ضرورت دستیابی آمریکا به سامانه های ...

به گزارش خبرگزاری فارس، روزنامه آمریکایی «ورلد تریبیون» با استناد به گزارش جدید اندیشکده آمریکایی «لگزینگتون» از ضرورت دستیابی آمریکا به سامانه های گوناگون دفاع موشکی و سامانه موشکی «گنبد آهنین» رژیم صهیونیستی در بحبوحه حملات موشکی در خاورمیانه خبر داد.

این اندیشکده با اشاره به اینکه آمریکا و سایر کشورهای غربی می توانند با تهدیدی مشابه آنچه علیه رژیم صهیونیستی مطرح است مواجه شوند، در ادامه گزارش خود نوشت که با توجه به این مسئله که تهدیدهای موشکی در درگیری های خاورمیانه در حال تبدیل شدن به یک قاعده و هنجار است، آمریکا و متحدانش باید به آنچه در خاورمیانه در جریان است، توجه داشته باشند.

لگزینگتون که اندیشکده ای نزدیک به وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) تلقی می شود، در گزارش اخیر خود هشدار داده است که گروه های شورشی در حال دستیابی به موشک و خمپاره جهت حمله به مناطق شهری هستند. این مؤسسه در ادامه به کشورهای افغانستان و عراق که محل فعالیت عناصر القاعده هستند، اشاره کرده است.

این اندیشکده آمریکایی در تحلیلی با عنوان «جنگ های آینده شهرها» مدعی شده است که به دلایل روشنی وقتی موضوع دفاع موشکی مطرح می شود، رژیم صهیونیستی به یک استاندارد طلایی تبدیل شده و با وجود اینکه با انتقادهای زیادی روبرو بوده است، در کنار قابلیت دفاع غیر نظامی، به دنبال سامانه دفاعی چند لایه نیز بوده است.

بر اساس ادعای طرح شده در این تحلیل، سامانه دفاع موشکی گنبد آهنین اسرائیل در عملیات های رهگیری موشکی خود به موفقیتی 85 درصدی دست پیدا کرده و قاطعانه و به طور چشمگیری کارآیی دفاع موشکی را به اثبات رسانده است.

این اندیشکده آمریکایی در گزارش خود آورده است: پنتاگون دیگر نمی تواند نگرشی فاقد علاقه به موضوع دفاع موشکی داشته باشد و با در نظر گرفتن تعداد برنامه های اسرائیل که با بودجه آمریکا و کمک در عرصه های فناوری واشنگتن ساخته شده است، ارتش ما باید قابلیت های مشابه اسرائیل را برای استقرار سامانه های چند لایه ای دفاعی به دست آورد.

این خبر در شرایطی گزارش می شود که ورلد تریبیون نوشته است که واشنگتن بودجه ای بیش از 270 میلیون دلار را برای ساخت سامانه دفاع موشکی گنبد آهنین اسرائیل به تصویب رسانده است. علاوه بر این، کنگره آمریکا نیز مشغول بررسی پیشنهادی برای تصویب صدها میلیون دلار دیگر در قالب برنامه ای بود که هدف از اجرای این برنامه ساخت مشترک سامانه گنبد آهنین توسط واشنگتن و تل آویو در آمریکا بوده است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها