امروز : یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 19
۰۷:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110909
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 39
«خالد عبد المجید»، تحلیلگر امور سیاسی فلسطینی و دبیرکل جبهه مبارزه فلسطینی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق تصریح ...

«خالد عبد المجید»، تحلیلگر امور سیاسی فلسطینی و دبیرکل جبهه مبارزه فلسطینی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق تصریح کرد: استراتژی اطلاعاتی که غرب در خاورمیانه دنبال می‌کند، برای حمایت از رژیم صهیونیستی است و قدرت یافتن این استراتژی با کمک برخی از رژیم‌های عربی صورت گرفته که راه نابودی جهان عرب و اسلام از جمله فلسطینیان در گذشته و سوری‌ها درحال حاضر را پیش گرفته‌اند.

عبد المجید در این خصوص تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران سنگر واقعی و صادقانه‌ای‌بوده که همواره از ملت فلسطین حمایت و پشتیبانی کرده و به آن قدرت بخشیده و دلیل این مدعا حمایت ایران از ملت و مقاومت فلسطینی در تجاوز اخیر رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه است که مقاومت و جنگندگی گروه‌های مقاومت فلسطینی صهیونیست‌ها را به عقب نشینی واداشت.

اما در خصوص کنفرانس حمایت از قضیه فلسطینی که چندی پیش تهران میزبان آن بود، عبد المجید تاکید کرد که ایران از زمان نکبت فلسطینیان همواره در کنار آنها بوده و این اقدامی عجیب و غیر منتظره از سوی این کشور نیست که هر از چندگاهی همایش و کنفرانسی در حمایت از قضیه فلسطینی برگزار کند، در حالی‌که بسیاری از کشورهای عربی قضیه فلسطینی و حمایت از فلسطینیان را فراموش کرده‌اند و در قبال تمام جنایاتی که علیه فلسطینیان صورت می‌گیرد، سکوت اختیار کرده‌اند و نمونه این امر در تجاوز اخیر رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه قابل ملاحظه بود.

اما درباره گروه تروریستی تکفیری داعش و مبارزه با آن از سوی آمریکا و کشورهای غربی و عربی هم پیمان آن، این کارشناس امور سیاسی ضمن دروغ برشمردن این ائتلاف، به کشورهای دیگر نسبت به قرار گرفتن در پس آن هشدار داد و تاکید کرد که داعش بهانه آمریکا برای اشغال کشورهای عربی در مقابل شکست آن در عراق است.

وی با بیان اینکه اگر آمریکا واقعا داعیه مبارزه با تروریسم را دارد، چرا در قبال تروریسم موجود در سوریه سکوت اختیار گفت:‌ سوریه 4 سال است که درگیر مبازه با گروه‌های تروریستی مسلح است، بی‌آنکه آمریکا یا کشورهایی که اکنون داعیه مبارزه علیه تروریسم را دارند، کمکی به سوریه در این امر کرده باشند.

عبد المجید تاکید کرد که آمریکا می‌داند، روسیه و ایران، سوریه را به حال خود در میدان مبارزه رها نخواهد کرد و این گروه در آستانه فروپاشی و نابودی قرار دارد و هیچ کس در جهان دروغ آمریکا و هم پیمانانش در مبارزه با داعش را باور نخواهد کرد.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها