امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۰۳:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110913
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 39
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در رام الله، کابینه رژیم صهیونیستی اعلام کرد که ظرف کمتر از 2 هفته 4 هزار دونم از اراضی فلسطینی ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در رام الله، کابینه رژیم صهیونیستی اعلام کرد که ظرف کمتر از 2 هفته 4 هزار دونم از اراضی فلسطینی در منطقه «بیت لحم» در جنوب کرانه باختری را با هدف توسعه شهرک صهیونیست‌نشین «گوش عتسیون» در چارچوب طرح «قدس بزرگ» را مصادره کرده و تصمیم دارد، 2 هزار دونم از اراضی شهرک «یطا» در استان الخلیل واقع در جنوب کرانه باختری را هم مصادره کند تا تاکید کند که همچنان به طرح‌های شهرک‌سازی خود و یهودی‌سازی مناطق فلسطینی برخلاف خواست فلسطینیان، اعراب، مسلمانان و جامعه بین المللی ادامه می‌دهد و این یکی از مهمترین بندهای هر گفت‌وگو ومذاکره سازشی در آینده است.

تصمیمات اخیر مصادره اراضی فلسطینی آنگونه که محافل راستگرای تندرو صهیونیستی تصریح کردند، با هدف آرام کردن اعتراض‌های کابینه رژیم صهیونیستی از جمله «نفتالی بنیت» و «آویگدور لیبرمن» صورت گرفت که طی تجاوز «اسرائیل» علیه نوار غزه خواستار حملات خشونت‌آمیزتر و خونین‌تر علیه فلسطینیان بودند.

بنابر اظهار منابع صهیونیستی بودجه شهرک‌سازی در سرزمین‌های اشغالی از ابتدای سال جاری میلادی 600 برابر شده و برای تامین این بودجه کلان از بودجه دو وزارت اسکان و جنگ رژیم صهیونیستی کاسته شده و این جدای از منابع تامین مالی دیگری است که کابینه رژیم صهیونیستی برای این امر در اختیار  دارد.

در این خصوص گزارش مرکز «ادفا» درباره نبود مساوات در تقسیم میان کابینه‌های رژیم صهیونیستی اظهار شده که شهرک‌های صهیونیست‌نشین بیشترین بودجه را این کابینه در مقایسه با دیگر کابینه‌های این رژیم به خود اختصاص داده و جمعیت شهرک‌های صهیونیست‌نشین در حالی‌که در دو دهه گذشته 60 درصد جمعیت رژیم صهیونیستی را تشکیل می‌داده، هم اکنون به میزان 240 درصد افزایش نشان می‌دهد.

مهمترین دلیل افزایش این میانگین‌ها تسریع در اجرای طرح‌های شهرک‌سازی در ارضی فلسطینی منطقه ج است، به گونه‌ای که گزارش سالیانه کنفرانس تجارت و توسعه بین المللی سازمان در سال 2014 به سرقت علنی منابع طبیعی کرانه باختری توسط «اسرائیل» به ویژه در مناطق ج اشاره کرده و این امر فلسطینیان را از سالیانه 3.5 میلیارد دلار درآمد حاصل از منابع طبیعی آن مناطق محروم می‌کند.

این گزارش افزوده است:‌ رژیم صهیونیستی بر 62 درصد مساحت کرانه باختری تسلط یافته که غنی از منابع طبیعی است و در این میان 39 درصد از اراضی منطقه ج به شهرک‌سازی صهیونیستی و 20 آن به پایگاه‌های نظامی که مناطق اختصاص یافته که کاملا بسته به شمار می‌آید و فلسطینیان اجازه نزدیک شدن به آن را ندارند.

همچنین این گزارش اظهار می‌کند که میزان خرید و فروش املاک در شهرک‌های صهیونیست‌نشین در سال جاری و در مقایسه با سال گذشته افزایش 866 درصدی را نشان می‌دهد.

روزنامه صهیونیستی «کلکلیست» در گزارشی یادآور می‌شود، «اسرائیل» با تسلط بر اراضی فلسطینیان 2300 واحد مسکونی را در شهرک‌های کرانه باختری احداث کرده که نسبت به سال گذشته 10 برابر افزایش یافته است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها