امروز : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 21
۱۴:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110923
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 51
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روز جمعه 21 شهریور، آثار 80 تن از هنرمندان عرصه تجسمی در گالری شماره 1 و 2 فرهنگسرای نیاوران به نمایش ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روز جمعه 21 شهریور، آثار 80 تن از هنرمندان عرصه تجسمی در گالری شماره 1 و 2 فرهنگسرای نیاوران به نمایش درآمد تا در این آثار اندوه و رنج مردم مظلوم غزه و جنایت های رژیم صهیونیستی از نگاه هنرمندان بیان شود.

در مراسم افتتاح نمایشگاه «رهایی»، علی مرادخانی معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مجید ملانوروزی مدیرکل مرکز هنرهای تجسمی، حسین طاهری مدیر کل مرکز هنرهای نمایشی، عباس سجادی مدیر بنیاد آفرینش های نیاوران، امیر عبدالحسینی معاون هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، سفیر مصر در تهران  و سید ناصر ابوشریف نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران حضور داشتند.

آثاری که در این نمایشگاه به نمایش درآمده اند شامل پنج بخش ویدیو آرت، عکس، مجسمه، نقاشی و چیدمان می شود.

مجید ملانوروزی مدیر کل مرکز هنرهای تجسمی که تمام آثارِ نمایشگاه «رهایی» را به دقت می دید، درباره این نمایشگاه گفت: با برگزاری این نمایشگاه دو اتفاق مهم رخ داده است، نخست این که فرهنگسرای نیاوران میزبان نمایشگاهی حرفه ای شده و دوم این که یکی از موضوع های مهمِ ارزشی ما به فُرم خوبی ارائه شده است.

وی ادامه داد: متاسفانه در کشور ما برای ارائه موضوع های ارزشی به زبان هنر، با کیفیتی پایین عمل می شود. اما این بار هنرمندانی جوان و مستعد گرد هم آمده اند تا موضوع فلسطین که پاره‌ تن اسلام است، را به نمایش بگذارند.

ملانوروزی با تاکید بر اهمیت فُرم در هر اثری یادآور شد: هر محتوا و پیامی که صورت هنری خوبی نداشته باشد، ماندگار نیست. مانایی هر پیامی به فُرم و صورت آن بستگی دارد. این نخستین بار است که یکی از مهمترین موضوع های اسلامی را با فُرم هایی نو و جذاب می بینیم.

مدیر کل مرکز هنرهای تجسمی با تاکید بر حمایت این مرکز از چنین نمایشگاه هایی تصریح کرد: از همان روز نخست که برگزاری این نمایشگاه مطرح شد، ما حمایت خودمان را اعلام کردیم و برای حمایت از این نمایشگاه چاپ کتاب را برعهده گرفتیم. همواره آماده هستیم تا از نمایشگاه هایی که به موضوع های مهم و ارزشی می پردازند، حمایت کنیم.

در مراسم افتتاح نمایشگاه «رهایی» علی مرادخانی معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از بخش های مختلف این نمایشگاه بازدید کرد و با هنرمندان حاضر در این نمایشگاه به گفت و گو پرداخت.

نمایشگاه «رهایی» از 21 شهریور تا 21 مهر 1393 در فرهنگسرای نیاوران ادامه دارد و علاقه مندان می توانند همه روزِ از ساعت 10 تا 20 از این نمایشگاه دیدن کنند.
 
انتهای پیام/ ا

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار