امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۰۲:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110933
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 49
ایرج محمدی تهیه کننده سریال «دردسرهای عظیم» که این شب ها از شبکه سوم سیما پخش می‌شود درباره تاثیرگذاری این مجموعه طنز گفت: مسئله ای که در مقوله طنز ...

ایرج محمدی تهیه کننده سریال «دردسرهای عظیم» که این شب ها از شبکه سوم سیما پخش می‌شود درباره تاثیرگذاری این مجموعه طنز گفت: مسئله ای که در مقوله طنز در تلویزیون وجود دارد این است که کار ساخت طنز ساخت است و طبیعتا مردم ما فرهنگ والایی دارند که بی ادبی و هجو را نمی‌پسندند و اصولا کار طنز هم قرار نیست لودگی باشد و ما اصلا به دنبال چنین ساختاری نیستیم و آنچه که باقی می ماند خود کار طنز است.

وی افزود: کار طنز کار سختی است چون بن مایه قوی به لحاظ داستانی می‌خواهد تا بتواند سختی ها و دشواری‌ها و ناهنجاریهای اجتماع را با شیرینی به تصویر بکشد. اگر به یک تهیه کننده بگویند می‌خواهی طنز کار کنی یا ملودرام خانوادگی طبیعتا ملودرام خانوادگی را انتخاب می‌کند چون طنز در کشور ما که مردم خیلی مبادی به آداب هستند طبیعتا این کار خیلی سخت خواهد شد و سختی نه به این معنی که اگر لودگی کنیم کار طنز آسان می‌شود ما اصلا وقتی لودگی را کنار بگذاریم طبیعتا کار طنز سخت است چون می‌خواهی تلخی اجتماعی را بگویی و کاور کردن و زر ورق شیرین کردن سخت است.

محمدی ادامه داد: ما برای اینکه بتوانیم یک نتیجه مثبت برای این کار بگیریم باید در ابتدا داستان محکم و تیم فیلمنامه قوی داشته باشیم و از یک طرف هم در کار طنز بازیگرانمان بسیار کم هستند و ما برای این کار باید یک مجموعه ای از نیروهای مستعد در زمنیه نویسندگی و بازیگری طنز پرورش دهیم.

وی با اشاره به اولین تجربه همکاری خود با برزو نیک نژاد عنوان کرد: قبلا هم سابقه داشتیم که با کارگردانانی کار کنیم که برای اولین بار در مقام کارگردان ظاهر شدند و وظیفه خود می‌دانیم که خمس و زکات 30 ساله این حرفه این است که دنبال نیروهای جوان و مستعد بگیریم. کار سینمایی برزو نیک نژاد را دیده بودیم و برای ما بارها نویسندگی کرده بود و می‌توانست به عنوان کارگردان در عرصه ورود به پیدا کند البته همیشه دلشوره هایی هم وجود دارد که این موضوع در روزهای اول و دیدن راش ها و مونتاژ کردن خیالمان راحت شد و خوشبختانه به این اجماع نظر رسیدیم که برزو می‌تواند خوب کار کند که ان شاالله در کارهای بعدی خود هم موفق باشد.

محمدی تاکید کرد: هر کاری یک شاخصه هایی دارد و شاخصه های تصویری این کار به نظر کارگردانی خیلی خوب است و داستان خوبی هم دارد گرچه می‌توانست بهتر از این کار شود. ما توانستیم ترکیبی از بازیگران را کنار هم بچینیم که تکراری نباشد ولی در مجموع چیدمان بازیگران خیلی مهم است و مجموع اینها کار قابل قبولی را ارائه می‌دهد.

وی در پایان اظهار داشت: موفقیت «دردسرهای عظیم» در این است که بینندگان ما راضی هستند اما چون تا بحال 10 قسمت از این سریال پخش شده نمی‌توان میزان رضایت را تا پایان سریال تخمین زد و با نگاهی که به فیلمنامه داریم در ادامه این داستان افت قصه نخواهیم داشت و پله پله بالا خواهیم رفت.

انتهای پیام/ ا

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها