امروز : چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 August 23
۰۵:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110937
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات فارس، در چهارمین نشست نقد کتاب انتشارات علمی و فرهنگی، «لیبرالیسم و منتقدان» بررسی خواهد شد. این کتاب را مایکل ساندل ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات فارس، در چهارمین نشست نقد کتاب انتشارات علمی و فرهنگی، «لیبرالیسم و منتقدان» بررسی خواهد شد. این کتاب را مایکل ساندل نوشته و احمد تدین آن را به فارسی ترجمه کرده است. علیرضا بهشتی، استاد علوم سیاسی و حسین هوشمند استاد فلسفه سیاسی و دکتر بیژن عبدالکریمی، استاد فلسفه، کارشناسان این جلسه خواهند بود.

اگر چه تعریف جامع و کامل از لیبرالیسم به عنوان یک مکتب سیاسی و اجتماعی تاثیر گذار، کاری بس دشوار به نظر می‌رسد، اما تلاش نظریه پردازان بر این بوده است که از منظرهای متفاوت، دیدگاه‌های خود را در این مورد بیان کنند. تعریف‌های گوناگونی از این مکتب به دست داده شده که در بیشتر آنها تاکید لیبرالیسم بر آزادی مورد توجه قرار گرفته است. در جهان امروز تعیین حدود آزادی فردی و اجتماعی، از مقولات پیچیده و بحث برانگیز تلقی می‌شود.

این نشست روز دوشنبه 24 شهریور 1393 از ساعت 15 تا 17 در محل انتشارات واقع در بلوار آفریقا، تقاطع حقانی و آفریقا (چهارراه جهان کودک) کوچه کمان پلاک 25 برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار