امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۱۹:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11096
تاریخ انتشار: ۷ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۱۷
تعداد بازدید: 135
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جمهوری اسلامی ایران از دیروز (دوشنبه) ششم خرداد ماه 1392 عهده‌دار ریاست کنفرانس خلع سلاح ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جمهوری اسلامی ایران از دیروز (دوشنبه) ششم خرداد ماه 1392 عهده‌دار ریاست کنفرانس خلع سلاح ژنو به عنوان تنها نهاد مذاکراتی چندجانبه در حوزه خلع سلاح شد.

اولین جلسات ریاست ایران بر کنفرانس خلع سلاح روز دوشنبه با برگزاری نشست‌های مشورتی با هماهنگ کنندگان گروه‌های منطقه‌ای و رؤسای شش‌گانه سال 2013 در مقر اروپایی دفتر سازمان ملل آغاز شد.

در این جلسات که با حضور «توکایف» دبیرکل دفتر اروپایی سازمان ملل و مدیرکل کنفرانس خلع سلاح برگزار شد، «محسن نذیری» سفیر و نماینده دائم کشورمان ضمن تشریح برنامه‌های ایران در مدت ریاست بر کنفرانس خلع سلاح، اظهار داشت: ایران تمام تلاش خود را برای حل مشکل برنامه کار کنفرانس به کار خواهد برد و با تمامی اعضای این نهاد بین‌المللی در این زمینه به صورت کاملاً شفاف و در قالب گروه‌های جغرافیایی مشورت خواهد کرد.

در این جلسه سفرای شرکت کننده و نمایندگان گروه‌های جغرافیایی ضمن تبریک ریاست ایران بر کنفرانس خلع سلاح، از شفافیت و برنامه‌های اعلام شده از سوی ایران در دوران ریاست تقدیر و تشکر کردند.

شایان ذکر است که کنفرانس خلع سلاح ژنو به دلیل مخالفت برخی از کشورهای هسته‌ای برای انجام مذاکره درباره کنوانسیون خلع سلاح هسته‌ای، در طی 16 سال گذشته نتوانسته بر سر برنامه کار خود به توافق برسد.

کنفرانس خلع سلاح ژنو که تنها نهاد مذاکراتی برای تدوین معاهدات خلع سلاح محسوب می‌شود 65 عضو دارد و تصمیم‌گیری در آن براساس اجماع همه اعضای کنفرانس صورت می‌گیرد.

علی‌رغم اعلام سیاست یکجانبه آمریکا مبنی بر عدم حضور در نشست کنفرانس خلع سلاح در سطح سفیر در دوران ریاست ایران، سایر کشورها عزم خود را برای شرکت در نشست‌های این کنفرانس در بالاترین سطح اعلام کردند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها