امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۳:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110980
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۰۵
تعداد بازدید: 236
عضو جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی گفت: نامه‌نگاری خاتمی به رهبر انقلاب با نگاه به انتخابات مجلس دهم صورت گرفت.

عضو جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی گفت: نامه‌نگاری خاتمی به رهبر انقلاب با نگاه به انتخابات مجلس دهم صورت گرفت.

به گزارش پیروان موعود به نقل از جهان، پرویز سروری، عضو جمعیت رهپویان با اشاره به اهداف و زمینه‌های نامه‌نگاری سیدمحمد خاتمی به رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: بعد از فتنه ۸۸ و بروز رفتارهای غلط و اتخاذ مواضع ساختارشکن و همراهی با فتنه‌گران و آشوب طلبان از آقای خاتمی چهره‌ای همراه با جران فتنه ترسیم کرد.

وی ادامه داد: به همین دلیل به طور کلی نظام نسبت به چنین وی و امثال وی موضعی منطقی اتخاذ کرد. اما آقای خاتمی نه تنها مواضع و رفتارهایش را اصلاح نکرد بلکه روند غلط و ناپسند گذشته خود اصرار کرد و حاضر نشد خود را از جریان فتنه مبرا کند و به دامان ملت و نظام بازگردد.

سروری با بیان اینکه پس از طرد فتنه‌گران توسط ملت از صحنه سیاسی کشور، تلاش فتنه‌گران و سردمداران آنها از جمله آقای خاتمی بر این قرار گرفت که بدون عذرخواهی و ترمیم مواضع گذشته خود به صحنه سیاسی بازگردند خاطر نشان کرد: طبیعتا با این اقدام، فرصت مغتنی برای خود مهیا کرده و تلاش دارد بخشی از مواضع سوء گذشته خود را به این وسیله اصلاح کند.

وی تاکید کرد: نامه‌نگاری راه حل مشکل آقای خاتمی و اصلاح‌طلبانی که با فتنه همراهی کردند نیست. چرا که این بیانیه خیلی دیرهنگام بود.

عضو شورای شهر تهران، در خصوص نتایج این نامه‌نگاری برای آقای خاتمی و مجمع روحانیون گفت: این بیانیه برای آقای خاتمی نتیجه‌ای در بر نخواهد داشت. البته این بیانیه ممکن است برای مجمع روحانیون حاصلی هر چند اندک داشته باشد اما ثمری برای آقای خاتمی ندارد چرا که از آقای خاتمی انتظار این بود که در روزهای سخت کشور، در کنار مردم و نظام بایستد اما با اتخاذ مواضع نادرست از مردم فاصله گرفت.

وی در پاسخ به این سوال که اگر آقای خاتمی در این نامه‌نگاری حسن نیت دارد چرا در زمان فتنه نامه‌ای برای آرام کردن فضا ننوشت، گفت: آقای خاتمی فرصت‌های زیادی داشت که مواضع و رفتارهای ناپسند خود را ترمیم کند اما قدر این فرصت‌ها را ندانست. اصرار بر مواضع خود نشانه‌ی همراهی وی با فتنه‌گران است.

سروری با اشاره به در پیش بودن انتخابات آتی مجلس به هدف بعدی این نامه‌نگاری اشاره کرد و افزود: یکی دیگر از اهداف این نامه‌نگاری، نگاه به انتخابات مجلس دهم است که در سال آینده برگزار خواهد شد. آقای خاتمی و اصلاح‌طلبان قصد دارند تا با اقداماتی از این دست، به بازسازی وجهه از دست رفته خود بپردازند. در این خصوص آنها به تطهیر چهره‌های خود اهتمام جدی دارند.

عضو جمعیت رهپویان با اشاره به اهمیت این هدف برای اصلاح‌طلبان افزود: این هدف آنقدر برای آنها محوری است که می‌توان گفت اساسا هدف اصلی از این نامه‌نگاری تطهیر چهره آقای خاتمی برای انتخاباتی آتی مجلس است. اصلاح‌طلبان قصد دارند تا با چنین اقداماتی بدون هزینه و حتی با حفظ ظرفیت و بدنه اجتماعی اندک و ناچیز فتنه سبز به صحنه سیاسی کشور بازگردند.

منبع: نسیم

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها