امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۷:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110985
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۲۳:۱۶
تعداد بازدید: 145
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی دقایقی پیش در جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد خراسان بزرگ در محل تالار ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی دقایقی پیش در جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد خراسان بزرگ در محل تالار آئینه حرم مطهر رضوی اظهار کرد: خوشحالیم از این که امروز جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد خراسان بزرگ در حرم مطهر رضوی و در جمع شما عزیزان برگزار شده است.

وی افزود: در این راستا از تلاش‌های میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی دانشگاه آزاد خراسان بزرگ نیز برای ارائه خدمات مطلوب به این دانشگاه سپاسگزاری می‌کنیم.

رئیس هیئت امنای دانشگاه آزاد با تاکید بر اینکه سه استان خراسان رضوی،‌ خراسان شمالی و خراسان جنوبی تاثیر قابل ملاحظه‌ای در روند روبه‌رشد این دانشگاه دارند گفت:‌ از ابتدا ما سه استان خراسان را به عنوان یک استان خراسان بزرگ به عنوان منطقه 9 دانشگاه آزاد محسوب کردیم و امروز نیز معتقدیم که ارتباط میان این سه استان باید حفظ شده چرا که تاثیرات قابل ملاحظه‌ای در کشورهای همسایه و تبادلات علمی و فنی و تجاری دارد.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با تاکید بر اینکه دانشگاه آزاد برای رفع نیاز مردمی و نه برای نفع یک شخص یا گروه شکل گرفته است خاطر نشان کرد: در زمانی که هیچکس تحمل دانشگاه غیردولتی را نداشت موفق شدیم با نقش قدسی امام راحل از آن شرایط عبور کنیم

وی با تاکید بر اینکه احتیاج امروز در دانشگاه آزاد چیز دیگری است،‌ ادامه داد: ظرفیت دانشجویان و میزان دانشجویان حوزه کارشناسی مطلوب بوده و در این حوزه موفق بوده‌ایم و تا کنون نیز در دانشگاه آزاد 5 میلیون فارغ‌التحصیل داشته‌‌ایم.

رئیس هیئت امنای دانشگاه آزاد تصریح کرد: مسئله مهم در حوزه دانشگاه این است که باید ارتباط میان دانشگاه و فارغ‌التحصیلان پس از اتمام درس و تحصیل حفظ شود و انشاءالله طرح جامعی تهیه شود که در راستای آن این ارتباط تقویت گردد چرا که امروز در بسیاری از دانشگاه‌های بزرگ دنیا با جذب فارغ‌التحصیلان ارائه خدمات به جامعه صورت می‌گیرد.

وی تاکید کرد: ظرفیت فارغ‌التحصیلان دانشگاه آزاد ظرفیت بالایی بوده و هر ساله تعداد زیادی به آن اضافه می‌شود و از همین حیث باید به این ظرفیت توجه شود.

رئیس هیئت امنای دانشگاه آزاد با اشاره به تلاطم موجود در دانشگاه در دولت دهم گفت: قبل از این که دانشگاه در دولت قبل دچار تلاطم شود هیئت امنا طرحی را تصویب کرد و در حقیقت وارد مرحله کیفی‌سازی دانشگاه شد که در قالب آن باید تعداد رشته محل را افزایش داده و اساتید جدید را جذب می‌کردیم و همچنین در حوزه دکترا و کارشناسی ارشد جذب بیشتر دانشجو داشته باشیم؛ همچنین توسعه دانش‌بنیان نیز از دیگر برنامه‌های ما بود.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: با وجود اینکه در آن زمان دانشگاه دچار تشنجات شد و مشکلاتی به وجود آمد اما با آغاز دولت یازدهم شاهد مرحله جدیدی از روند روبه رشد دانشگاه آزاد بودیم و دانشگاه با مدیریت میرزاده به سرعت توانست از مرحله متشنج عبور کند.

وی با بیان اینکه در بخش پزشکی مرحله جدی‌تری را دنبال می‌کنیم چرا که شهریه‌های رشته‌های پزشکی کم بوده و کم هست گفت: ما به دنبال این هستیم که در حوزه پزشکی کیفیت دانشگاه‌ها و بیمارستان‌ها را بالا ببریم زیرا دانشگاه دولتی شهریه زیربنایی ندارند اما ما همه چیز را باید از صفر داشته باشیم.

رئیس هیئت امنای دانشگاه آزاد ادامه داد: در نتیجه تصمیم گرفتیم در مسیر حوزه کیفیت به ویژه در حوزه پزشکی تلاش جدی کنیم که مقدمات تفاهم نیز با وزارت بهداشت و درمان را فراهم کرده‌ایم.

هاشمی رفسنجانی با تاکید بر اینکه امروز نیاز جامعه ما در رشته‌های کارشناسی ارشد و دکترا حدود یک میلیون تقاضا است، گفت: مسئله این جاست که چقدر از این میزان را می‌توانیم محقق کنیم؛ مردم می‌خواهند تحصیل کنند و ما و نظام مسئول هستیم.

آیت‌الله هاشمی با اشاره به آسیب‌های احتمالی خروج دانشجویان از کشور افزود: توجه به پذیرش در کارشناسی ارشد و دکترا یک حرکت ضروری است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: دانشگاه آزاد نیازمند کار بیشتری بوده و التبه باید گفت حرکاتی که در این یکسال انجام شده مطلوب است و نیروهای علمی خوبی داریم و حتی تقاضا برای حضور در دانشگاه آزاد نیز در خارج از کشور داشته و داریم.

وی تصریح کرد: ظرفیت دولت هم همین است؛ دولت در بسیاری از کارهای مهم نمی‌تواند بودجه تعیین کند و کسر بودجه دارد،‌ از ابتدای انقلاب همین‌گونه بوده غیر از یک مقطعی که پول آن زیاد شد و به دنبال آن بدبختی‌ نیز زیاد شد.

رئیس هیئت امنای دانشگاه آزاد گفت: باید فراهم‌سازی زمینه برای افزایش پذیرش دانشجو در مقطع دکترا و ارشد جدی گرفته شود چرا که دانشگاه آزاد متعلق به مردم و در راه خداست.

انتهای پیام/70005/ع40/پو3002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها