امروز : سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 26
۱۰:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110993
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۲۳:۱۶
تعداد بازدید: 71
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از شبکه «اسکای‌نیوز»، به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از شبکه «اسکای‌نیوز»، به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; «دیوید کامرون» نخست وزیر انگلیس روز یکشنبه پس از تایید رسمی صحت ویدئوی قتل تبعه انگلیسی به دست گروه تروریستی داعش با شرکت در نشستی خبری، گفت انگلیس برای مبارزه با تروریسم اراده جدی دارد.
کامرون در سخنان خود اذعان داشت که این گروه تروریستی به نام اسلام چنین اقدامات وحشیانه‌ای را انجام می‌دهد، اما این حرکات ربطی به اسلام ندارد. کامرون در ادامه ۵ گام مهم را به عنوان مهم‌ترین اقدامات کشور خود برای مبارزه با این تهدید نوظهور ذکر کرد. این گام‌ها عبارتند از:‌
1- دولت انگلیس همه تلاش خود را برای همکاری با دولت عراق و کردستان انجام خواهد داد تا مطمئن شود نیروهای نظامی آنها می‌توانند به حفاظت از کشور خود بپردازند.
2- دولت انگلیس با سازمان ملل در خصوص اقدامات مقتضی همکاری خواهد نمود.
3- انگلیس بر آن است تا با آمریکا بعنوان «رهبر» مبارزه با گروه تروریستی داعش همه اقدامات همکاری‌جویانه لازم را به عمل آورد. این اقدامات در زمینه همکاری‌های لجستیکی خواهد بود و شامل پیاده کردن نیرو در خاک عراق و سوریه نمی‌شود.
4- انگلستان به اقدامات خود در زمینه ارسال کمک‌های بشردوستانه به آوارگان عراقی و سوری ادامه خواهد داد.
5- و در نهایت انگلستان همه تلاش خود را به کار می‌برد تا با تروریسم در هر جا و با هر شکل مقابله کند.
کامرون در نهایت اظهار داشت که مردم انگلیس از قتل هم‌وطن خود به دست نیروهای داعش متاثر شده‌اند و وظیفه بریتانیاست که با این تهدید مقابله کند. نخست‌وزیر انگلیس افزود مبارزه با گروه تروریستی داعش نیاز به زمان طولانی دارد و یک کشور نمی‌تواند به تنهایی از عهده آن بر آید. بنابراین همه برای نابودی این خطر نوظهور باید با یکدیگر همکاری کنند.
گروه تکفیری «داعش» صبح امروز با انتشار ویدئویی مدعی شد که «دیوید هینز» عضو سابق نیروی هوایی و امدادگر انگلیسی را سر بریده است. لندن پیش از این مواضع ضد و نقیضی در قبال مشارکت در اقدام نظامی در سوریه اتخاذ کرده بود. با این حال به نظر می‌رسد با کشته شدن هینز، زمینه لازم برای پیوستن انگلیس به حمله احتمالی آمریکا به سوریه، مهیا شده باشد.
انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها