امروز : یکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۹ - 2020 December 6
۰۱:۱۴
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 1110
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۲۹
تعداد بازدید: 291
به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس ثبت‌نام از داوطلبان چهارمین انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از امروز به ...

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس ثبت‌نام از داوطلبان چهارمین انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از امروز به مدت یک هفته آغاز شد.
 
همزمان با شروع ثبت نام در سراسر کشور، از امروز (دوشنبه) فرمانداری تهران هم میزبان داوطلبان چهارمین انتخابات شوراهای اسلامی در حوزه انتخابیه «تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر» است و داوطلبان می‌توانند تا پایان وقت اداری روز یکشنبه 1 اردیبهشت‌ماه اقدام به ثبت‌نام کنند.

بر اساس این گزارش، در اطلاعیه شماره 4 ستاد انتخابات کشور در خصوص انتخابات شوراها آمده است:

به آگاهی عموم ملت شریف ایران اسلامی می‌رساند، ثبت‌نام از داوطلبان شرکت در انتخابات چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا از روز دوشنبه مورخ 26/1/1392 در فرمانداری‌ها و بخشداری‌های سراسر کشور آغاز و تا پایان وقت اداری روز یکشنبه مورخ 1/2/1392 ادامه خواهد یافت. همچنین به منظور تسهیل در امر ثبت نام، داوطلبان گرامی می‌توانند از روز شنبه مورخ 24/1/1392 تا پایان مهلت ثبت نام با مراجعه به دفاتر پیشخوان خدمات دولت و دفاتر ICT روستایی، اقدام به پیش ثبت نام نموده و از دفاتر مزبور شماره رهگیری دریافت و از تاریخ 26/1/1392 شخصاً با در دست داشتن اصل مدارک زیر و شماره رهگیری به فرمانداری یا بخشداری مربوطه مراجعه و ثبت نام خود را تکمیل و نهایی کنند.

انتخابات شورای شهر ری مستقل از تهران برگزار می‌شود

عیسی فرهادی در جریان بازدید از مراحل ثبت‌نام داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی در محل فرمانداری تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تصمیم قانون استقلال ری است، مگر این‌که غیر این موضوع تصویب شود، اما تا این لحظه بر طبق قانون برگزاری انتخابات به صورت مستقل در ری مورد توجه است.

وی در ادامه با بیان اینکه بخش مرکزی، کن و آفتاب و خود شهر تهران شامل تهران، تجریش و شمیرانات جز تهران محسوب می‌شوند، تاکید کرد که طبق قانون انتخابات شوراهای شهرستان ری باید به طور مستقل برگزار شود.

فرهادی با اشاره به آغاز ثبت‌نام کاندیداها از امروز (دوشنبه) 26 فروردین‌ماه یادآوری کرد که ثبت‌نام‌ در یک هفته انجام می‌شود و پس از آن مراحل تایید صلاحیت‌ها دنبال می‌شود.

فرماندار تهران همچنین گفت: وزارت اطلاعات، دستگاه قضایی، نیروی انتظامی، ‌دادستانی به همراه هیات نظارت بررسی صلاحیت‌ها را بر عهده دارند؛ البته هیات اجرایی نیز روز گذشته تشکیل شده و اعضای آن انتخاب شدند.

فرهادی اعلام کرد که در دوره قبل حدود 2 هزار نفر ثبت‌نام کردند، اما در این دوره پیش‌بینی می‌کنیم که تعداد ثبت‌نامی‌ها بیشتر باشد.

فرماندار تهران در پایان با اعلام اینکه در شهر تهران صد هزار نفر دست‌اندرکار امر انتخابات شوراها هستند، اظهار داشت: ثبت‌نام‌ها از طریق سایت و به صورت الکترونیکی انجام می‌شود و داوطلبان باید مدارکشان به طور کامل همراه داشته باشند.

امروز را می‌توان روز ورزشی ثبت‌نام‌های انتخابات شوراهای اسلامی شهر رو روستا دانست چراکه آرش میر اسماعیلی قهرمان جودو و علیرضا دهقانی نماینده مجلس هشتم و گوینده خبر ورزشی سابق از جمله شخصیت‌هایی بودند که امروز در فرمانداری تهران حضور یافتند.

میراسماعیلی ایجاد شور انتخاباتی و دهقانی تجربه 4 ساله‌اش در مجلس را دلایل حضورشان در انتخابات دانستند.

بر این اساس ثبت‌نام از داوطلبان شوراهای اسلامی شهر و روستا تا اول اردیبهشت‌ماه ادامه خواهد داشت.
 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها